Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Glapiński rozprawił się z doniesieniami o "drożyźnie" w kraju i poszedł na zakupy. "Wziąłem notes, długopis"

18 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Jakub Franek

Adam Glapiński nie ma wątpliwości, że ceny w sklepach wcale nie są tak wysokie, jak pokazują to niektóre media. Na konferencji prasowej, która odbyła się 8 grudnia br., prezes NBP zapewniał, że osobiście zrobił zakupy, by zweryfikować doniesienia o "drożyźnie" w kraju. Jego zdaniem ceny podstawowych produktów są dużo niższe, niż podaje się w mediach.

Adam Glapiński sprawdził w sklepie ceny podstawowych produktów

Grudniowa konferencja Narodowego Banku Polskiego zapowiedziała znaczne podwyżki inflacji w przeciągu najbliższych miesięcy. Na pierwszy rzut oka są to tragiczne informacje dla polskiej gospodarki, jednakże prezes NPB, Adam Glapiński, uspokaja. Otóż dobre wieści są takie, że niedawno był w sklepie i jego zdaniem ceny nie są tak wysokie, jak obrazują to niektóre media.

- Ja tak zrobiłem. Wziąłem notes, długopis. Poszedłem do najbliższych sklepów i się bardzo zdziwiłem. - opisuje swoje niesamowite przygody - Wbrew niektórym stacjom telewizyjnym, nieposiadanym przez kapitał polski, cena chleba jest o wiele niższa, niż tam się cały czas informuje, cena masła jest o wiele niższa. Warto jest to zrobić - tłumaczył.

Jest znacznie mniej, ale nie wiemy o ile

Pomimo najlepszych intencji, jak do tej pory nie pojawiły się szczegółowe informacje na temat niesamowitej przygody prezesa NBP z badaniem doświadczenia jednej osoby (siebie) podczas zakupów. Nie udało się ustalić, jaki sklep pan prezes Glapiński zaszczycił swoją obecnością . Nie wiemy, jaka stacja została użyta jako punkt odniesienia. Nie wiemy nawet, ile to znaczy "znacznie mniej" według pana Prezesa - z wypowiedzi może równie dobrze wynikać, że w sklepie, który odwiedził, zaczęto rozdawać masło za darmo, jak i obniżono cenę o grosz. Sam zainteresowany jak do tej pory nie udzielił komentarza.

Artykuły polecane przez Goniec.pl :

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]