Polska Policja przekazała niepokojące dane. Jest oficjalny komunikat
Jedna doba wystarczyła, by liczby znów przemówiły głośniej niż policyjne komunikaty. Skala działań prowadzonych przez funkcjonariuszy pokazuje, z jakimi problemami służby mierzą się każdego dnia, niezależnie od pory roku czy dnia tygodnia. Najnowsze dane z 7 lutego rzucają światło na to, co faktycznie działo się na polskich ulicach i drogach.
- Policyjna codzienność: tysiące zgłoszeń i interwencji w jeden dzień
- 7 lutego w liczbach. Setki zatrzymań i osoby poszukiwane
- Nietrzeźwi kierowcy i wypadki drogowe. Tragiczny bilans doby
Policyjna codzienność: tysiące zgłoszeń i interwencji w jeden dzień
Każdy dzień pracy policji to tysiące zgłoszeń, interwencji i sytuacji wymagających natychmiastowej reakcji. Funkcjonariusze reagują zarówno na poważne przestępstwa, jak i na zdarzenia, które z pozoru wydają się błahe, ale w praktyce mogą eskalować. Statystyki publikowane regularnie w mediach społecznościowych mają pokazać skalę tej codziennej pracy i uświadomić, że bezpieczeństwo publiczne to efekt nieustannego zaangażowania tysięcy policjantów w całym kraju.
Dane za konkretny dzień są swego rodzaju migawką, która pozwala ocenić, z jakimi wyzwaniami służby musiały się zmierzyć w ciągu zaledwie 24 godzin.

7 lutego w liczbach. Setki zatrzymań i osoby poszukiwane
Jak poinformowała Polska Policja w swoich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych, tylko 7 lutego 2026 roku funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 16 190 interwencji. To oznacza, że średnio co kilka sekund policjanci podejmowali działania wobec kolejnych zgłoszeń.
Tego samego dnia zatrzymano 490 sprawców przestępstw, co pokazuje, że znaczna część interwencji miała bezpośredni związek z naruszeniem prawa karnego. Dodatkowo policjanci doprowadzili 288 osób poszukiwanych, a więc takich, które były ścigane przez organy ścigania na podstawie nakazów, listów gończych lub innych decyzji procesowych. Te liczby jasno wskazują, że równolegle prowadzone są działania prewencyjne i stricte operacyjne.
Nietrzeźwi kierowcy i wypadki drogowe. Tragiczny bilans doby
W statystykach opublikowanych przez Polską Policję znalazły się również dane dotyczące bezpieczeństwa na drogach, które od lat pozostaje jednym z kluczowych obszarów działań funkcjonariuszy.
W ciągu jednego dnia zatrzymano 216 kierujących, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. To kolejny dowód na to, że problem nietrzeźwych kierowców wciąż jest aktualny i realnie zagraża innym uczestnikom ruchu. Tego samego dnia doszło do 26 wypadków drogowych, w których rannych zostały 34 osoby. Najbardziej niepokojącą informacją jest jednak fakt, że w tych zdarzeniach zginęły 3 osoby, co pokazuje, jak tragiczne konsekwencje mogą mieć chwile nieuwagi, brawura lub jazda pod wpływem alkoholu.