Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gliwice: Sceny jak z horroru na dworcu. Nastolatkowie nagle wyciągnęli noże, polała się krew
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 14.01.2023 15:09

Gliwice: Sceny jak z horroru na dworcu. Nastolatkowie nagle wyciągnęli noże, polała się krew

Polska policja
Polska Policja

Na dworcu kolejowym w Gliwicach trzej nieletni nożownicy zaatakowali dwóch pracowników ochrony. Obaj mężczyźni trafili do szpitala. Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać napastników. Jednym z nich był 16-latek poszukiwany za opuszczenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Siewierzu.

Atak na pracowników ochrony dworca

Pracownik dworca kolejowego w Gliwicach zgłosił telefonicznie dyżurnemu zmiany z lokalnego Posterunku Straży Ochrony Kolei, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków. Jeden z poszkodowanych został wielokrotnie raniony. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z SOK w Gliwicach, powiadomiono również policję. Po przybyciu na miejsce służby zastały zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy rannemu pracownikowi. Mężczyzna został następnie przewieziony do Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Podczas czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony nagle zasłabł, gdyż, jak się okazało, miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej. Niezwłocznie udzielono mu pomocy. Pogotowie przetransportowało mężczyznę do tej samej co jego kolegę placówki medycznej.

Nożownikami byli nastolatkowie

- Mężczyzna został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha przez jednego ze sprawców - przekazali przedstawiciele Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. Drugi z pracowników ochrony podał funkcjonariuszom cechy charakterystyczne nożowników i wskazał kierunek, w którym uciekli. Udało się ująć jednego z podejrzanych. Okazało się, że 16-latek jest poszukiwany przez policję, gdyż samowolnie opuścił Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Siewierzu.

Ujęty nastolatek został przekazany funkcjonariuszom policji, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Mundurowi zatrzymali potem na terenie Gliwic i Pyskowic dwóch pozostałych nieletnich napastników. Przestępcom zostaną przedstawione zarzuty narażenia pracowników ochrony na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: kolejowyportal.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!