Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolskie: Byki stratowały rolnika. Mężczyzna nie żyje
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.01.2023 08:10

Wielkopolskie: Byki stratowały rolnika. Mężczyzna nie żyje

Policja.pl
policja.gov.pl

Tragedia w miejscowości Trzebuchów w gminie Osiek Mały (woj. wielkopolskie). Wykonujący prace rolnicze przy bykach 61-latek został stratowany przez stado zwierząt. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że na pomoc jest już, niestety, za późno. Mężczyzna odniósł śmiertelne obrażenia.

Śmiertelny wypadek w Trzebuchowie. Byki stratowały rolnika

Do dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek 20 stycznia nad ranem. Po godzinie 9 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku, jaki wydarzył się w miejscowości Trzebuchów nieopodal wielkopolskiego Koła. Na miejsce natychmiast zadysponowano ratowników medycznych i mundurowych.

- W jednym z gospodarstw w Trzebuchowie 61-letni mężczyzna, który prowadził rolnicze prace porządkowe przy bykach, został stratowany przez stado zwierząt — poinformował w rozmowie z portalem Goniec.pl rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole st. asp. Daniel Boła.

Jak dodał policjant, na pomoc rolnikowi było, niestety, za późno, a przybyły lekarz zmuszony był orzec zgon. Zgodnie z ustaleniami, w zdarzeniu wykluczono udział osób trzecich.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!