Goniec.pl

Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie; KP PSP w Mrągowie

Warmińsko-mazurskie: Ciężarówka wbiła się w dom. Kierowca był zakleszczony w kabinie

21 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Śnieg nie pomaga kierowcom, o czym przekonał się kierowca TIR-a w Mojtynach pod Mrągowem. Samochód ciężarowy z impetem wbił się w dom jednorodzinny, w którym przebywały dwie osoby. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by wydostać kierowcę TIR-a.

Mojtyny: TIR wbił się w dom

Po zobaczeniu zdjęć z miejsca sobotniego wypadku w Mojtynach między Mrągowem a Rozogami trudno uwierzyć, że nikt nie zginął. TIR jechał drogą krajową nr 59, gdy nagle wpadł w poślizg.

Wstępne ustalenia policji wskazują, iż kierowca TIR-a nie dostosował prędkości do warunków i jechał zbyt szybko. Śnieg i prędkość doprowadziły do poślizgu wielkiego samochodu.

Opanowanie TIR-a było niemożliwe. Samochód ciężarowy na początku zjechał z drogi na pobocze, a później uderzył w dom jednorodzinny. Jedna ze ścian budynku została całkowicie zniszczona.

Jedna ze ścian budynku została zburzona. Fot.: Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie
Jedna ze ścian budynku została zburzona. Fot.: Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie

W domu byli ludzie, a kierowca nie mógł wysiąść z TIR-a

W czasie, gdy TIR z impetem uderzył w budynek, wewnątrz byli ludzie. Dwie osoby opuściły dom o własnych siłach, ale nie wiadomo, czy do niego wrócą. Nadzór budowlany musi ocenić, czy dom jest bezpieczny i nadaje się do zamieszkania.

Kierowca TIR-a nie trafił do szpitala, jednak konieczne było użycie przez strażaków specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna po uderzeniu w ścianę domu został zakleszczony w kabinie.

- Przypominamy, aby zachowywać większe odstępy od samochodów, a także nie przeceniać swoich umiejętności. Dzisiaj warunki są naprawdę bardzo trudne i nie trudno o wypadek - powiedział aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mama Madzi wyjdzie z więzienia przed końcem wyroku? Znamy datę

  • Wielkopolskie: Byki stratowały rolnika. Mężczyzna nie żyje

  • Donald Tusk do premiera: "Mateusz, wajchę przełóż". Szef rządu nie zwlekał z odpowiedzią

Źródło: goniec.pl, rmf24.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]