Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 2-letnia Hania z Bytomia nie żyje. Są wyniki sekcji zwłok, matka trafiła do aresztu
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 06.12.2022 18:47

2-letnia Hania z Bytomia nie żyje. Są wyniki sekcji zwłok, matka trafiła do aresztu

policja
Iberion

Bytom (woj. śląskie). Dalszy ciąg szokującej sprawy z ostatniego czwartku (1 grudnia), kiedy to policja odkryła zwłoki 2-latki w jednym z mieszkań. W związku ze sprawą została zatrzymana wówczas 23-letnia matka dziewczynki, która usłyszała zarzut zabójstwa. Została przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, której wyniki ujrzały dzisiaj światło dzienne.

Bytom. Znane są przyczyny zgonu dziecka

Przypomnijmy, w czwartek policja zastała w jednym z mieszkań 23-letnią kobietę z niespełna 3-letnią córeczką, która nie wykazywała funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do reanimacji, ale życia dziecka nie udało się uratować. Prokuratura postawiła matce dziewczynki zarzut zabójstwa.

Jak podaje WP, na ten moment znane są powody śmierci dwulatki. Wyniki sekcji zwłok przekazała dzisiaj prokuratura. - Muszą być zlecone dodatkowe badania histopatologiczne, żeby jednoznacznie ustalić mechanizm zgonu, natomiast potwierdzone jest to, że zgon nastąpił na skutek uduszenia - oznajmił szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik.

Przedstawiciel bytomskiej prokuratury ujawnił dodatkowe szczegóły dramatu. Padło kilka słów na temat podejrzanej. - Nie złożyła szerszych wyjaśnień, natomiast potwierdziła, że dopuściła się tego przestępstwa - powiedział prok. Furdzik.

Jak podaje Wirtualna Polska, matka dwulatki została zatrzymana na okres trzech miesięcy. Jak nieoficjalnie ustalono, to właśnie 23-letnia Dolores S. miała powiadomić służby o krytycznym stanie zdrowia swojego dziecka.

Całą sprawę opisywaliśmy szeroko tuż po zeszłotygodniowej tragedii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl/ Goniec.pl