Goniec.pl > Wiadomości > 12 lat temu zapadła się pod ziemię. Nie ustają poszukiwania Sabiny Konradt
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 03.06.2023 20:51

12 lat temu zapadła się pod ziemię. Nie ustają poszukiwania Sabiny Konradt

Zaginięcie Sabiny Konradt
Materiały policyjne

Sabina Konradt wyszła z domu w Wiązowie (woj. dolnośląskie) w sierpniu 2011 roku i zapadła się pod ziemię. Policjanci nieustannie pracują nad rozwikłaniem tej sprawy, korzystając z najnowszych technik kryminalistycznych. Obecnie kobieta miałaby 37 lat.

Sabina Konradt miałaby dziś 37 lat

W ciągu ostatniego roku Polska ponownie przygląda się sprawie zniknięcia Iwony Wieczorek. Nie jest to jednak jedyna kobieta, która kilkanaście lat temu zapadła się pod ziemię. Minęło prawie 12 lat od zaginięcia Sabiny Konradt, mieszkanki Wiązowa w powiecie strzelińskim na Dolnym Śląsku.

Pomimo upływu tak długiego czasu, nie udało się dotychczas ustalić przyczyn i okoliczności jej zaginięcia. Jeśli nadal żyje, ma 37 lat. Jak informuje policja, kobieta ostatni raz widziana była w miejscu zamieszkania 1 sierpnia 2011 roku o 16:00. Mundurowi podkreślają, że mimo upływu lat nie ustają w poszukiwaniach i prowadzą działania śledcze przy wykorzystaniu nowych technik kryminalistycznych.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Policjanci powrócili do przeszukiwania terenu

Według informacji przekazanych przez policję Sabina Konradt miała wtedy 170 cm wzrostu, szczupłą sylwetką, proste, farbowane włosy w kolorze ciemnego blondu sięgające ramion. Jej twarz była okrągła, miała drobne uszy i nos. Na jej barku oraz prawym przedramieniu widniały blizny po oparzeniach. W chwili zaginięcia Sabina była ubrana w granatowe jeansy, czerwoną bluzę, różowy polar oraz pomarańczowe, sportowe buty.

31 maja policjanci z psem tropiącym po raz kolejny przeszukali kilka miejsc na terenie gminy Wiązów. - Rejon ten był już dokładnie przeszukiwany jeszcze w 2011 roku tuż po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu kobiety. Jednak tym razem początkowy etap poszukiwań koncentrował się na lądzie, następnie gruntownej kontroli został poddany dolny odcinek rzeki Oława - relacjonuje aspirant Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Strzelinie.

Policja prosi o pomoc

Jak podkreślił Porębski, choć od zaginięcia Sabiny Konradt minęło wiele lat i w dalszym ciągu zagadka jej zaginięcia nie została rozwiązana, kobieta uznana za zaginioną nadal jest poszukiwana.

Policjanci apelują do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje na temat zaginionej, o kontakt z policją. Wszelkie informacje dotyczące Sabiny Kondrat i jej obecnego miejsca pobytu należy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie tel. 47 87 232 17, oficera dyżurnego tel. 47 87 232 00 i 47 87 232 22 lub powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Źródło: KPP Strzelin