Goniec.pl > Wiadomości > 10-latka nie żyje, wcześniej została zgwałcona. W sprawę zamieszany 11-latek
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.09.2023 23:02

10-latka nie żyje, wcześniej została zgwałcona. W sprawę zamieszany 11-latek

policja
Unsplash.com/Max Fleischmann

10-latka z domu dziecka zginęła, a wcześniej została zgwałcona. Prokuratura i policja ujawniły ustalenia dotyczące wydarzeń z początku kwietnia. Niemcy są w szoku, za śmierć dziewczynki odpowiada zaledwie rok starszy kolega.

Niemcy: 10-latka zginęła w domu dziecka, wcześniej została zgwałcona

Kiedy na początku kwietnia 2023 r. świat obiegła wiadomość o dramacie w domu dziecka w Wunsiedel w Górnej Frankonii w Niemczech, nikt nie wiedział, że ustalenia śledczych przyniosą ze sobą kolejny szok.

10-latka zginęła. Wcześniej dziewczynka została zgwałcona przez 25-letniego włamywacza. Policja i prokuratura ustaliły jednak, że to nie gwałciciel stał za śmiercią 10-latki.

Nie żył przez 23 minuty i twierdzi, że trafił do piekła. Wyznał, co zobaczył "po drugiej stronie"

To nie gwałciciel zabił 10-latkę

10-latka została zamordowana w domu dziecka przez 11-letniego chłopca, który również był jednym z wychowanków. Chłopiec udusił dziewczynkę po tym, jak ta została zgwałcona. Takie informacje przekazała we wtorek 5 września policja oraz prokuratura.

25-letni włamywacz wszedł do domu dziecka i wykorzystał seksualnie 10-latkę. - Dzieci wdały się potem w bójkę, śledczy nie wyjaśnili, jaki był jej powód - poinformowała agencja dpa. Niemcy są w szoku, po wiadomości odnoście kar dla obu oprawców dziewczynki.

11-latek nie odpowie za śmierć 10-letniej dziewczynki

25-latek, który włamał się do niemieckiego domu dziecka, będzie odpowiadał przed sądem za gwałt na 10-latce. - Na początku kwietnia włamał się do domu dziecka, natknął się przypadkowo na dziewczynkę i popełnił przestępstwo [...] nie udowodniono, że oskarżony uczestniczył w zabójstwie dziesięcioletniej dziewczynki - przekazała we wtorkowym oświadczeniu policja i prowadzący sprawę prokurator.

Niemniej 11-latek, który oskarżony został o uduszenia dziewczynki, nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Prokurator nie odpowiedział na pytanie, czy chłopiec znał wcześniej 25-letniego włamywacza. Dlaczego 11-late pozostanie bezkarny? Niemieckie przepisy jasno stanowią, że prawną odpowiedzialność nie dotyczy osób poniżej 14. roku życia. - Odpowiednie organy będą musiały teraz zdecydować, jak potoczy się jego sprawa - poinformował Matthias Goers z prokuratury w Hof, cytowany przez ZDF.

Źródło: radiozet.pl