Goniec.pl Wiadomości Zostali wezwani do tragicznego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zacząć płakać
Radiowóz fot. pixabay.com

Zostali wezwani do tragicznego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zacząć płakać

8 marca 2025
Autor tekstu: Krzysztof Górski

W jednej z polskich miejscowości doszło do koszmarnego wypadku. Na ruchliwym odcinku auto osobowe zderzyło się z łosiem. Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że pojazdem podróżowała bliska im osoba. Wówczas rozpoczęła się walka o jej życie. Niestety ta historia nie skończyła się szczęśliwie.

Koszmarny bilans wypadków w Polsce

Liczba wypadków i kolizji w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2024 roku odnotowano 21 528 takich incydentów, co stanowi wzrost o 592 w porównaniu do roku poprzedniego. W wyniku tych tragicznych zdarzeń życie straciło aż 1881 osób. Wypadki wydają się szczególnie trudne m.in. w momencie, kiedy pracownicy służb wezwanych na ratunek zdają sobie sprawę, że ucierpiał ktoś szczególnie im bliski. Tak było w Wielkopolsce.

Policja_9cb23cab38.webp
Radiowóz fot. pixabay.com
Węgry otwarcie uderzają w Polskę. Zarzucają przedłużanie wojny na Ukrainie
Rosja jest gotowa na zawieszenie broni? Nieoficjalne wieści, Kreml ma pewne warunki

Nagle doszło do wypadku

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 stycznia około godziny 16:30 w miejscowości Wymysłowo, na trasie Tuliszków-Turek, na Drodze Krajowej numer 72. Nieoznakowany samochód policyjny zderzył się z łosiem. Pojazdem podróżowały dwie osoby: cywilny kierowca Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz komendant tej jednostki, jako pasażer. Obaj mężczyźni z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

ZOBACZ: Trump uderzył w Rosję i się zaczęło, nie czekał zbyt długo na odpowiedź. Błyskawiczna reakcja Kremla

Policjanci przekazali tragiczne wieści

Strażacy, by uwolnić poszkodowanych, musieli użyć narzędzi hydraulicznych. “Komendant policji w Turku został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu, natomiast pracownik cywilny trafił karetką pogotowia do szpitala w Koninie . Podróżowali nieoznakowanym pojazdem naszej komendy” - mówiła w rozmowie z Super Expressem mł. asp. Malwina Laskowska z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Ponad miesiąc od tragedii media obiegły tragiczne wieści. Nie żyje komendant komendy policji w Turku insp. Andrzej Haraś. Jego życia nie udało się uratować po tragicznym wypadku. “Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 marca 2025 roku zmarł Komendant Powiatowy Policji w Turku insp. Andrzej Haraś. Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Turku składają rodzinie zmarłego najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w tych trudnych chwilach” - czytamy w sobotnim komunikacie KPP w Turku.

ZOBACZ: Nie żyje już czwarta ofiara wypadku pod Nysą. Tragiczne wieści obiegły Polskę

Insp. Haraś kierował jednostką w Turku od maja ubiegłego roku. "Dał się poznać jako bardzo życzliwy, uczynny człowiek, angażujący się nie tylko w życie jednostki, ale i lokalnej społeczności – powiedziała rzeczniczka KPP w Turku mł. asp. Malwina Laskowka. Jak dodała, świadczą o tym okoliczności wypadku. Komendant wracał wówczas z finału WOŚP, podczas którego licytować można było jeden dzień na jego stanowisku.

Obecnie obowiązki komendanta turkowskiej jednostki sprawuje kom. Dariusz Szczepański. Jak przekazała mł. asp. Malwina Laskowska, nie ma na razie informacji, kiedy mianowany zostanie nowy komendant.

335-390427.jpg
Insp. Andrzej Haraś fot. KPP Turek
Media: Donald Trump planuje wycofanie amerykańskich żołnierzy. Chce przenieść ich do "sympatyka" Putina
"Wszedł i powiedział, że musimy poważnie porozmawiać". Żona Karola Nawrockiego przerwała milczenie
Obserwuj nas w
autor
Krzysztof Górski

Redaktor portalu Goniec.pl. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od klasycznej gazety papierowej. Obecnie natomiast jestem całkowicie pochłonięty internetem i tym co interesuje Polaków. Prywatnie pasjonat sportu, psychologii i komiksów.
 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport