Goniec.pl

Screen YouTube Kłodzko24_wideo

Znokautował policjantkę w cywilu. Porażające nagranie w sieci

31 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W internecie ukazało się bulwersujące nagranie z próby obywatelskiego zatrzymania mężczyzny w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie). Policjantka w cywilu starała się odebrać kluczyki kierowcy, którego zachowanie na drodze było niebezpieczne. Agresor w pewnym momencie wyskoczył z auta i z całej siły uderzył funkcjonariuszkę, nokautując ją. Delikwenta czekają spore konsekwencje za popełnione czyny.

Bulwersujące nagranie trafiło do sieci

Na YouTubowym kanale lokalnego portalu Kłodzko24.eu ukazał się filmik z bulwersującego zdarzenia zarejestrowanego na jednej z ulic Nowej Rudy (woj. dolnośląskie). Do zdarzenia doszło w piątek 24 marca. Na Dolinie mężczyzna kierował pojazdem bez prawa jazdy, a jego zachowanie na drodze zaniepokoiło innych uczestników ruchu.

W rozmowie z NowąRudą24.pl sprawę skomentował lokalny prokurator Maciej Leszczyński. - Jego zachowanie na drodze wzbudziło niepokój uczestników ruchu. Doszło do próby zatrzymania go, próby odbioru kluczyków - przyznał przedstawiciel prokuratury.

Piotr Żyła

Piotr Żyła miał się czego bać. Przeżywał stresujące chwile, padły niecenzuralne słowa

CZYTAJ DALEJ

Uderzył policjantkę prosto w twarz

W pewnym momencie do nieodpowiedzialnego kierowcy podeszła kobieta, jak się okazuje - policjantka w cywilu. Funkcjonariuszka po pracy miała oznajmić mężczyźnie, że jest przedstawicielką służb, następnie podjąć próbę odebrania kierowcy kluczyków od pojazdu. 

Na opublikowanym nagraniu widać, jak w pewnym momencie kierowca wypada z auta i z dużym impetem doskakuje do policjantki, silnie uderzając ją w twarz. Pod wpływem ciosu funkcjonariuszka traci równowagę i przewraca się na ziemię. - Mężczyzna zachowywał się agresywnie i w pewnym momencie uderzył funkcjonariuszkę policji - relacjonuje prokurator Leszczyński w rozmowie z lokalnym portalem. Po ataku delikwent wrócił do swojego pojazdu i uciekł z miejsca zdarzenia.

Srogie konsekwencje dla agresora

- Mężczyzna został zatrzymany, znaleziono przy nim narkotyki. W poniedziałek sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy - poinformował prokurator Maciej Leszczyński, to że policjantka była po służbie w żaden sposób nie usprawiedliwia haniebnego czynu agresora. - Każde naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego objęte jest ochroną prawną - dowiadujemy się. 

Oprócz tymczasowego aresztu, mężczyznę czekają poważniejsze konsekwencje. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego dana osoba podlega grzywnie, oraz karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Kłodzko24.eu/ Nowaruda24.pl

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

CZYTAJ DALEJ
Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek pochwaliła się efektami zabiegu kosmetycznego. Fani nie mogą oderwać wzroku

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

policjawoj. dolnośląskie

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]