Zdumiewająca decyzja Karola Nawrockiego. Zrobi to podczas kampanii wyborczej
Emilia Wierzbicki, rzeczniczka kandydata na prezydenta popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość Karola Nawrockiego poinformowała, kiedy ten zamierza przejść na urlop. Data nieprzypadkowa. - Liczymy na to, że taką samą drogę wybiorą jego kontrkandydaci w wyborach - powiedziała rzeczniczka Nawrockiego w rozmowie z PAP.
Wiadomo kiedy Karol Nawrocki zamierza przejść na urlop
Znana jest już data tegorocznych wyborów prezydenckich. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał w środę, że Polacy pójdą do urn 18 maja 2025 roku. Ewentualna druga tura odbędzie się równo dwa tygodnie później - 1 czerwca.
Mimo iż kampania wyborcza oficjalnie jeszcze nie ruszyła, to większość kandydatów regularnie odwiedza polskie miasta, spotykając się z wyborcami. Nie da się ukryć, że w roli faworytów do wyścigu o fotel prezydenta wymienia się przede wszystkim dwa nazwiska – Rafała Trzaskowskiego oraz Karola Nawrockiego.
Emilia Wierzbicki, rzeczniczka prasowa Karola Nawrockiego, pytana, czy prezes IPN zamierza przejść na zapowiadany urlop, nie pozostawiła złudzeń.
Donald Tusk ogłasza: jest przełom w sprawie ekshumacji ofiar zbrodni wołyńskiejLiczymy na to, że taką samą drogę wybiorą jego kontrkandydaci w wyborach - dodała.
Karol Nawrocki przejdzie na urlop równo z rozpoczęciem kampanii
Rzeczniczka Karola Nawrockiego poinformowała w rozmowie z PAP, że ten zamierza przejść na urlop w IPN 15 stycznia, czyli dokładnie wtedy, gdy na dobre rozpocznie się kampania wyborcza. Na pytanie o konwencję, podczas której kandydat popierany przez PiS przedstawi swój program wyborczy, Wierzbicki poinformowała, że sztab Nawrockiego będzie informował o tym w najbliższych dniach, a sam program "będzie przedstawiany w różnych formach".
W tym tygodniu Karol Nawrocki przedstawił pakiet ustaw obniżających VAT w związku z panującą drożyzną. Za nami także spotkania z przedstawicielami wielu branż, ostatnio m.in. rolniczej i transportowej. To także dialog z Polakami, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i problemami - przypomniała Emilia Wierzbicki.
Jak dodała, jednym z priorytetów Karola Nawrockiego jest "opanowanie chaosu w ważnych dla Polaków obszarach, takich jak ochrona zdrowia".
Kolejne punkty programowe będą pojawiały się w trakcie kampanii. Na pewno dużą bolączką jest dziś brak strategii rozwojowej naszego kraju, więc elementem programu musi być także plan rozwoju Polski i wielkich inwestycji, w tym budowy całego CPK i elektrowni atomowych - mówiła.
Wybory prezydenckie 2025. Znamy dwa nowe nazwiska, które dołączą do wyścigu
W sobotę 11 stycznia poznaliśmy dwa nowe nazwiska, które stanął do wyścigu o fotel prezydenta RP. Rada Krajowa Razem poinformowała, że z jej ramienia wystartuje Adrian Zandberg. Swoją decyzję w sobotę ogłosiła również bezpartyjna kandydatka Katarzyna Cichos - doktor nauk prawnych, była radna Siemianowic Śląskich.
W tegorocznych wyborach prezydenckich wystartują zatem: popierany przez PiS szef IPN Karol Nawrocki, prezydent Warszawy i kandydat KO Rafał Trzaskowski, marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia, kandydatka Nowej Lewicy i wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat, lider Konfederacji Sławomir Mentzen, Marek Jakubiak z koła Wolni Republikanie, Marek Woch z Bezpartyjnych Samorządowców i lider Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz.
ZOBACZ: Kim jest żona Sławomira Mentzena? Mało kto wie, co zrobiła kilka lat temu