Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zamrożenie cen prądu dla przedsiębiorców. Termin mija z końcem listopada
Irmina Jach
Irmina Jach 20.11.2022 17:21

Zamrożenie cen prądu dla przedsiębiorców. Termin mija z końcem listopada

Ostatni moment na złożenie dokumentów
Iberion

Zamrożenie cen prądu dla przedsiębiorców. Z końcem listopada mija nieprzekraczalny termin na złożenie dokumentów w ramach tarczy solidarnościowej. Jeśli zainteresowani zapomną o stosownym oświadczeniu, będą musieli liczyć się z okresem karencji.

Zgodnie z założeniami tarczy solidarnościowej maksymalny koszt energii elektrycznej dla gospodarstw domowych to 693 zł/MWh. Dla jednostek samorządu terytorialnego, mikro i małych przedsiębiorców oraz podmiotów świadczących usługi użyteczności publicznej przewidziano z kolei limit w wysokości 785 zł/MWh.

Zamrożenie cen prądu dla przedsiębiorców. Termin mija 30 listopada

Druga grupa uprzywilejowanych musi liczyć się z dodatkowym obowiązkiem. Konieczne jest złożenie stosownego oświadczenia. Termin upływa 30 listopada i jest nieprzekraczalny. Przedsiębiorcy, którzy o nim nie zapomną, będą cieszyć się niższymi cenami prądu jeszcze w grudniu bieżącego roku. Gra jest więc warta świeczki.

Spóźnialscy muszą liczyć się z miesięcznym okresem karencji. Oznacza to, że niższe rachunki będą płacić dopiero od stycznia przyszłego roku. Wzór oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej został opublikowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z rozporządzeniem. Oświadczenia można składać w formie papierowej lub elektronicznej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Tagi: prąd