Goniec.pl
[II-51]

Goniec.pl

Zakopane: W potoku znaleziono zwłoki zaginionej 57-latki

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Policja poinformowała o odnalezieniu ciała 57-letniej mieszkanki województwa mazowieckiego, która spędzała weekend majowy w Zakopanem. Kobieta w niedzielę wieczorem wybrała się na spacer. Jej zwłoki znajdowały się w jednym z podhalańskich po

Policja z Zakopanego od niedzieli 2 maja prowadziła poszukiwania zaginionej 57-latki. Kobieta miała wyjść na spacer w okolice Bulwarów Juliusza Słowackiego w tym mieście. Po opuszczeniu domu nie nawiązała żadnego kontaktu ze swoimi bliskimi.

Policja wyłowiła z potoku ciało kobiety

Część mediów podaje, że 57-latka była mieszkanką Zakopanego. Inne - że pochodziła z województwa mazowieckiego. Kobieta jest na stałe zameldowana na Mazowszu, ale często bywała u swoich krewnych, którzy są w posiadaniu domu w Zakopanem.

Gdy zaginiona - pomimo zapadnięcia zmroku - nie wróciła do miejsca, w którym się zatrzymała, jej bliscy postanowili wszcząć alarm i poinformowali o sprawie policję. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwana. Skupili się na centrum miasta, gdzie kobieta była widziana po raz ostatni.

Po całonocnej akcji mundurowym udało się odnaleźć zwłoki zaginionej. Funkcjonariusze, którzy przeczesywali koryto potoku Zakopianka, natrafili na ludzkie ciało. Służbom udało się już wyciągnąć je z rzeki. Prace na miejscu zdarzenia wciąż trwają.

- W trakcie poszukiwań dwójka policjantów rutynowo sprawdzała koryto potoku Zakopianka, pomiędzy Zakopanem a wsią Poronin. Odnaleźli oni ciało. Sprawdzamy, czy jest to poszukiwana, czy może ktoś zupełnie inny - przekazał dyżurny zakopiańskiej policji.

Mundurowi nieoficjalnie potwierdzają, że zwłoki mogą należeć do zaginionej 57-latki. Na ten moment wykluczono udział w zdarzeniu osób trzecich. Dokładne okoliczności śmierci mieszkanki województwa mazowieckiego wyjaśniają śledczy i prokurator.

To nie pierwszy wypadek, do którego doszło nad podhalańskimi potokami. Pół roku temu strażacy wydobyli ciało 60-letniej kobiety z potoku Cicha Woda przy ulicy Kościeliskiej w Zakopanem. Przyczyną śmierci denatki było utonięcie. Również w tym przypadku policjanci wykluczyli działania osób trzecich.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński niedługo odejdzie z rządu, premier nie chce do tego dopuścić

Wiadomości

Radio Zet: prezes Kaczyński odejdzie z rządu po konwencji PiS. Padła konkretna data

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital czy bunkier? Internauci: To nie są prawdziwi żołnierze

Czytaj więcej >
RCB wysyła pilne SMS-y z ostrzeżeniem, silny wiatr zagraża tysiącom Polaków

Wiadomości

Alert RCB w związku z wichurami wysłany do tysięcy osób. Treść nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki nie wziął udział w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym

Wiadomości

Projekt nowelizacji ustawy o SN bez poparcia premiera. Rzecznik rządu: "niedopatrzenie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prognoza pogody: w piątek będzie wiał silny wiatr. IMGW wydał już alerty II i I stopnia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Premier Włoch rozmawiał z Putinem. Ujawniono, co powiedział prezydent Rosji

Czytaj więcej >