Goniec.pl
ciąża przekazał wieści

Unsplash.com/Ricardo Gomez Angel (zdjęcie ilustracyjne)

Włoskie zakonnice wróciły z misji będąc w ciąży

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Dwie kobiety, które wróciły z Afryki do Włoch, dowiedziały się, że są w ciąży. Wiadomość zaskoczyła zarówno przyszłe matki, jak i lekarzy, ponieważ obie były zakonnicami i przebywały na misji. Duchowne podjęły decyzję, że urodzą swoje dzieci. Burmistrz jednego z regionów przyznał, że nie jest zadowolony z tego, jak potoczyły się dalsze wydarzenia.

Opisana przez włoski dziennik historia dwóch kobiet, które zaszły w ciążę, wywołała gorącą dyskusję w całym kraju. Fakt, że obie były zakonnicami, bardzo poruszył włoskie społeczeństwo. Władze regionów przyznały, że zależało im na uniknięciu rozgłosu i skandalu w trosce o prywatność duchownych.

Zakonnice o ciąży dowiedziały się podczas wizyt lekarskich. Jedna z kobiet szczególnie narzekała na dolegliwości w okolicach podbrzusza. Żadna z nich nie zadawała sobie sprawy z tego, że zostanie matką. Dlatego diagnozy lekarzy okazały się ogromnym zaskoczeniem.

U dwóch zakonnic rozpoznano ciążę

Historia dwóch zakonnic, które zaszły w ciążę, została opisana przez dziennik „Corriere Della Sera”. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media obie siostry pełniły posługę na terenie Włoch, ale przebywały w innych miejscowościach.

Jedna z zakonnic na co dzień funkcjonowała w klasztorze w Militello Rosmarino położonym w regionie Mesyna (północno-wschodnia część Sycylii). Druga natomiast przebywała prowincji Ragusa, który znajduje się na południu Sycylii. Pochodziła natomiast z Madagaskaru.

[EMBED-243]

Obie siostry zakonne łączy fakt, że wyruszyły na misję do Afryki. Po powrocie do swoich klasztorów z czasem zaczęły obserwować zmiany w swoich organizmach, które początkowo były dość niepokojące.

Media dowiedziały się o ciąży zakonnic

Na początku żadna z zakonnic nie brała pod uwagę, że może być w ciąży. Kobiety jednak czuły coraz więcej dolegliwości. Siostra, która wróciła do klasztoru Militello Rosmarino, zaczęła narzekać na ból w okolicach podbrzusza.

Choć duchowna miała nadzieję, że dyskomfort mnie, to z czasem zaczęła czuć się coraz gorzej. Gdy już wyraźnie zaniepokoiła się swoim stanem, postanowiła udać się do lekarza. W szpitalu przeszła szereg podstawowych badań.

Zakonnica mogła spodziewać się dramatycznych wieści o chorobie, jednak po przeanalizowaniu wyników, lekarz miał dla niej zupełnie inne – choć również wywracające świat do góry nogami – informacje. Siostra dowiedziała się, że jest w ciąży.

Zarówno przyszła matka, jak i personel medyczny nie ukrywali ogromnego szoku. Taką samą wiadomość otrzymała siostra zakonna z Madagaskaru, która także po powrocie z Afryki okazała się brzemienna.

Włoscy dziennikarze odkryli, że kobieta, która pełniła posługę w klasztorze w Militello Rosmarino, została przeniesiona do Palermo. Cała sprawa wyszła na jaw i dotarła do opinii publicznej. Władze regionu nie pozostawiły incydentu bez komentarza.

Burmistrz Salvatore Riotta, który pełnił wówczas stanowisko w Palermo, skrytykował media za nagłośnienie historii sióstr. Urzędnik podkreślił, że lokalna społeczność jest niewielka i ujawnianie skandalu może drastycznie odbić się na życiu prywatnym zakonnic.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Popularne.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >