Goniec.pl
wesele jest zakaz

Pixabay.com Photo Mix

Występy muzyczne na weselach nadal zakazane

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Zgodnie z decyzją rządu od niedawna pary znów mogą organizować wesela. Uroczystości nowożeńców jednak muszą przebiegać według reżimu sanitarnego. Wśród wciąż obowiązujących restrykcji znajdują się nie tylko limity gości. Nie wszyscy wiedzą, że podczas imprez nie mogą występować zespoły muzyczne. Jest opina prawnika w tej sprawie.

Po decyzji rządu dotyczącej odmrażania gospodarki od 8 maja Polacy znów mają możliwość organizowania wesel. Jak na razie limity są duże i surowe, ale w najbliższym czasie jednak restrykcje mają być stopniowo łagodzone, jak zapewnili premier wraz z ministrem zdrowia.

Wiosna i lato to czas organizowania wesel. Rząd jednak stara się nie szarżować z luzowaniem obostrzeń sanitarnych, by nie doprowadzić do ponownego skoku zarażeń koronawirusem. Od pewnego czasu Ministerstwo Zdrowia odnotowuje systematyczny spadek nowych potwierdzonych przypadków.

Wesela zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi

Organizując w najbliższym czasie wesela, Polacy powinni pamiętać o przestrzegani wciąż obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządowym imprezy okolicznościowe tego typu mogą odbywać się tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu. To oznacza, że weselnicy nie będą bawili się w salach aż do zmiany przepisów.

To nie koniec limitów dotyczących uroczystości. Według przepisów sanitarnych na weselach nie może bawić się więcej niż 25 niezaszczepionych gości. Są jednak obostrzenia, które dla wielu organizatorów mogą okazać się jeszcze bardziej uciążliwe.

[EMBED-243]

W najnowszym rozporządzeniu rząd nie pozwolił na na to, by zespoły muzyczne wróciły do występowania przed publicznością. To natomiast wiąże się ze znacznym utrudnieniem także w organizowaniu wesel.

Wesela bez zespołów

Pary, które marzą o tym, by na ich weselu grał zespół muzyczny, nie powinny organizować uroczystości w najbliższym czasie. Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami muzycy nadal nie mogą występować przed publicznością na żywo – także podczas takich imprez okolicznościowych.

Utrudnienia są poważne, ponieważ na weselach nie może występować również DJ. Rozporządzenie przeanalizował adwokat Maciej Śledź. Prawnik potwierdził, że muzycy nadal nie mogą występować przed publicznością.

Zdaniem adwokata, który odpowiedział na pytania dziennikarzy serwisu prawo.pl, przepisy jasno mówią o zakazie tradycyjnych występów. Artyści mogą prezentować swoją twórczość jedynie za pośrednictwem mediów.

Jak donoszą media, Polacy jednak zaczęli już szukać luk w prawie. Jednym z pomysłów jest zamówienie akompaniamentu do posiłków. Obecnie taka działalność nie została zawieszona przez rząd.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >