Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek amerykańskich żołnierzy w Polsce. W akcji policja, pogotowie i żandarmeria
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 26.04.2024 12:43

Wypadek amerykańskich żołnierzy w Polsce. W akcji policja, pogotowie i żandarmeria

żandarmeria wojskowa
Fot. Flickr/Adrian Kot (zdj. ilustracyjne)

Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Żyrów (woj. mazowieckie). Jedna z ciężarówek jadących w kolumnie wojskowej wypadła z drogi. Dwóch żołnierzy armii USA zostało rannych. 

Wypadek amerykańskich żołnierzy w Polsce

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach wczesnoporannych na DK 50 w miejscowości Żyrów w powiecie grójeckim. Z nieznanych przyczyn jedna z jadących w kolumnie ciężarówek zjechała z drogi i uderzyła o przepust

Pojazd jadący w kolumnie ośmiu pojazdów wojskowych z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni, przejechał przez rów, zatrzymał się w polu. W wyniku zdarzenia dwóch żołnierzy zostało rannych, zostało przewiezionych do szpitala - relacjonuje Agata Sławińska z grójeckiej policji w rozmowie z radiem RDC

Wojskowy pojazd uderzył w drzewo. Żołnierze w szpitalu

Utrudnienia w ruchu

Jak ustalił Goniec, w związku z wypadkiem przynajmniej do godziny 9 na miejscu obowiązywał ruch wahadłowy. Postępowanie wyjaśniające okoliczności i przyczyny zdarzenia prowadzi Żandarmeria Wojskowa. 

Nie pierwszy taki wypadek

Wczoraj po południu doszło do innego wypadku zagranicznej kolumny wojskowej w Polsce. Po godzinie 17 na Szosie Stargardzkiej w Szczecinie trzy jadące w kolumnie brytyjskie samochody wojskowe zderzyły się. W wypadku było pięciu poszkodowanych – czterech mężczyzn i kobieta. Wszyscy poszkodowani w wyniku wypadku byli w stanie stabilnym, bez zagrożenia życia. 

Żródło: Radio RDC, Interia, Goniec