Goniec.pl > Polska > Wiózł do szkoły 30 dzieci. Kierowca szkolnego autobusu był pijany
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 24.09.2021 15:18

Wiózł do szkoły 30 dzieci. Kierowca szkolnego autobusu był pijany

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
unsplash.com/ALMA (zdjęcie ilustracyjne)

Policja zatrzymała kierowcę autobusu, który przywiózł do szkoły podstawowej w małopolskich Babicach 30 dzieci. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został doprowadzony na komendę. Po tym, jak wytrzeźwieje, zostaną mu przedstawione zarzuty. Do zdarzenia doszło w czwartek 23 września.

O godzinie 7:30 policjanci przeprowadzili rutynową kontrolę kierowcy autobusu, który zatrzymał się na przystanku przy szkole podstawowej w małopolskich Babicach. Mężczyzna przywiózł do placówki 30 dzieci. Gdy okazało się, że jest pijany, mundurowi przystąpili do dalszych czynności.

Badania przeprowadzone przez policjantów z oświęcimskiej drogówki wykazały, że w organizmie kierowcy, który został poddany kontroli, jest 1,6 promila alkoholu. Funkcjonariusze doprowadzili go na komendę w Oświęcimiu. Mężczyzna usłyszy zarzuty po tym, jak wytrzeźwieje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Policjanci odebrali mężczyźnie prawo jazdy

Podczas kontroli policjanci zatrzymali prawo jazdy 51-latka. Oznacza to, że zawodowy kierowca pożegnał się z pracą. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może zostać skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Oprócz tego może otrzymać zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat. W jego przypadku nie można też wykluczyć grzywny.

Warto przypomnieć, że w lipcu br. rząd w trybie obiegowym przyjął w środę projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Przewiduje ono między innymi zaostrzenie kar w przypadku kierowców, którzy regularnie łamią prawo oraz wsiadającym za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie groził areszt lub grzywna, której wysokość minimalna wynosi 2,5 tys. zł. Nowe przepisy mają wejść w życie w grudniu br.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM