Wierni w żałobie, nie żyje uwielbiany ksiądz. Zmarł w swoje 46. urodziny
W dniu swoich 46. urodzin zmarł ks. Adam Żygadło, duchowny głęboko zaangażowany w pracę z młodzieżą i ruch harcerski. Jego śmierć wstrząsnęła lokalną społecznością, która wspomina go jako pasjonata służby i wychowawcę młodych ludzi.
Angażował się społecznie
Ks. Adam Żygadło przez pięć lat pełnił funkcję kapelana Hufca Wschowa ZHP, gdzie zyskał szacunek i sympatię harcerzy oraz ich rodzin. Jego zaangażowanie w życie duchowe młodzieży było nieocenione — organizował spotkania modlitewne, rekolekcje i wspierał harcerzy w ich codziennym życiu. Jako harcmistrz inspirował do służby i odpowiedzialności, pozostawiając trwały ślad w społeczności lokalnej.
Należał do ZHP
W 2023 roku ks. Żygadło przeniósł się do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu, gdzie kontynuował swoją posługę kapłańską.
Od 2024 roku był również członkiem Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, angażując się w życie harcerskie regionu. Jego obecność w środowisku harcerskim była ceniona za autentyczność i oddanie sprawom młodzieży.
Wierni nie mogą uwierzyć
Po śmierci ks. Adama Żygadły w mediach społecznościowych pojawiły się liczne zdjęcia i wspomnienia osób, które go znały. Internauci dzielą się opowieściami o jego zaangażowaniu w harcerstwo, pracy z młodzieżą i ciepłym podejściu do każdego, kogo spotkał. Wspólnoty harcerskie i parafialne zachęcają do modlitwy w jego intencji, dziękując za jego życie i posługę.
Ksiądz harcmistrz Adam Żygadło od najmłodszych lat nosił harcerstwo w sercu. Każde kolejne wyzwanie instruktorskie napędzało go do działania i dawało mu siłę, by zarażać innych wiarą, entuzjazmem i radością służby. Swoim życiem wspierał rozwój kolejnych pokoleń zuchów, harcerzy i instruktorów, tworzył przestrzeń do wzrastania i przede wszystkim dawał przykład swoją osobistą postawą. W swojej instruktorskiej drodze pełnił funkcje drużynowego, kapelana, członka Komisji Stopni Instruktorskich, członka komendy hufca. Był także instruktorem Wydziału Wychowania Duchowego i Religijnego GK ZHP. W ostatnich latach zaangażował się w służbę na rzecz chorągwi w Kapitule Odznak i Odznaczeń, był również członkiem Rady Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Niedawno powołany także na przewodniczącego Komisji Stopni Instruktorskich Hufca Żary ZHP" - napisano na facebookowym profilu Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP.