Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Wiemy, kim jest malarz z hitowego nagrania Gońca. Młody mężczyzna zachwycił całą Polskę
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 22.06.2024 14:51

Wiemy, kim jest malarz z hitowego nagrania Gońca. Młody mężczyzna zachwycił całą Polskę

Malarz z nagrania
Fot. materiały własne

W ostatnich dniach polski internet podbija film, na którym dziennikarz Gońca rozmawia z przypadkowo napotkanym na ulicach Warszawy przechodniem. Okazuje się, że mężczyzna, który wyznał, że jest w życiowym impasie, to utalentowany malarz, którego obrazy można podziwiać w warszawskich galeriach. 

Hitowe nagranie z Facebooka

Nagranie trafiło na Facebooka ledwie kilka dni temu, a już ma tysiące wyświetleń i komentarzy na. Internauci są zachwyceni młodym, sympatycznym mężczyzną. Często przewijają się komentarze podkreślające jego inteligencję i kulturę wypowiedzi. 

Bardzo dobry wywiad z fajnym, młodym, inteligentnym mężczyzną. Niestety takich ludzi jest na tym świecie mało. Życzę panu samych sukcesów - pisze jedna z internautek.

Z ogromną przyjemnością wysłuchałem wywiadu z Artystą. Cudowny, myślący i refleksyjnie nastawiony do świata człowiek. Ma w sobie jakiś spokój, pogodę i po prostu pięknie mówił - wtóruje kolejna osoba.

Skandal na antenie TVN24. Kibic nagle chwycił za mikrofon, padły wulgarne słowa

Wiemy kim jest młody malarz

Podczas rozmowy z dziennikarzem Gońca mężczyzna wyznał, że z uwagi na brak popytu na ego obrazy nie jest do końca szczęśliwy i znajduje się w życiowym impasie. Zaskoczony reporter dopytywał o dzieła stworzone przez malarza, zastanawiając się, gdzie można znaleźć jego obrazy. 

Okazuje się, że chłopak z nagrania to Allen Wołowski artysta, którego twórczość możemy podziwiać choćby w Galerii Brzozowa, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Jezuickiej 4.

Nazywam się Allen Wołowski, lecz znajomi i przyjaciele wołają na mnie Aslan. Urodziłem się  w Turcji, na wybrzeżu przesączonym słońcem i zapachem orientu. Tureckie pochodzenie jest ważnym elementem mojej tożsamości prywatnej i artystycznej. Wschodni rodowód wpłynął również na  moje zamiłowanie do soczystych i jasnych barw. Nie bez powodu tworzone przeze mnie obrazy przepełnione są ciepłym światłem rodem z południa - czytamy w zamieszczonej na stronie galerii wizytówce artysty. 

Obrazy Allena Wołowskiego dostępne są również na Instagramie

Z twórczością młodego malarza można zapoznać się również za pośrednictwem mediów społecznościowych - na jego profilu na Instagramie. Allen Wołowski oprócz malarstwa, pasjonuje się także poezją, historią sztuki oraz filozofią. Poza kulturą i sztukę ceni sobie drobne przyjemności dnia codziennego, jak aromatyczne espresso i rozmowa z przyjaciółmi.