Goniec.pl

YouTube / Polsat News

Wielka kłótnia posła Zjednoczonej Prawicy z liderem AgroUnii na antenie Polsat News

10 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

W studiu Polsat News doszło do ostrej sprzeczki między liderem AgroUnii a posłem Solidarnej Polski Januszem Kowalskim, który nazwał swojego adwersarza "celebrytą" i "groteskową postacią". Kołodziejczak nie pozostał jednak dłużny politykowi i publicznie oskarżył go o kłamstwo.

Emocje w programach publicystycznych często sięgają zenitu za sprawą goszczących w nich polityków. Nie inaczej było w przypadku środowego odcinka "Debaty dnia" Agnieszki Gozdyry, w którym głównymi bohaterami byli lider AgroUnii Michał Kołodziejczak i poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Ostry spór w studiu Polsat News

W wieczornej audycji Polsat News nie brakowało gorących momentów. Jednym z tematów rozmowy było spotkanie Kołodziejczaka z Kowalskim, do którego doszło pod koniec stycznia.

- Ja się spotkałem z panem Kołodziejczakiem i mogę powiedzieć polskim rolnikom: pan Kołodziejczak kompletnie nie ma nic ciekawego do powiedzenia, bo się na niczym nie zna, zresztą sam mi to powiedział. On chce się tylko fotografować - skomentował Kowalski.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Prowadząca program początkowo nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała i dopytywała parlamentarzystę Solidarnej Polski o szczegóły. W odpowiedzi ten stwierdził, że reprezentant rolników prosił go o spotkanie ze Zbigniewem Ziobrą, którego jedynym celem miało być zrobienie sobie zdjęcia i napisanie tweeta.

- Ja powiedziałem: chyba pan żartuje, rozmawiajmy o nawozach, o poważnych problemach rolnictwa. To jest zwykły celebryta - mówił poseł klubu PiS, nazywając Kołodziejczaka "groteskową postacią".

Lider AgroUnii nie mógł pozostać obojętny na te słowa i przeszedł do kontrataku. Zarzucił tym samym Kowalskiemu kłamstwo i stwierdził, że było na odwrót - to Kowalski miał chcieć się wspólnie sfotografować, na co usłyszał odmowę. Dla posła Solidarnej Polski było to zbyt wiele, więc wyraźnie wzburzony podsumował swojego adwersarza krótko, oznajamiając, że broni on nie interesów rolników, a PO i PSL. Ostatecznie spór między panami nie został zażegnany, a w studiu przez chwilę zapanowała naprawdę gęsta atmosfera.

Kołodziejczak do Kowalskiego: "Niech pan przestanie kłamać"

Punktem wyjścia do rozpętania poważnej kłótni było spotkanie, które odbyło się w styczniu między panami. Podczas debaty Kołodziejczak miał przedstawić Kowalskiemu aktualną sytuację na polskim i europejskim rynku nawozów. Po zebraniu obaj wyszli do zebranych przed salą dziennikarzy.

Zadowolony Kowalski ocenił rozmowę z liderem AgroUnii jako bardzo dobrą i merytoryczną, czym wprawił w osłupienie swojego rozmówcę. Kołodziejczak błyskawicznie zripostował posła.

- Niech pan przestanie kłamać. Problem z Pegasusem jest oczywisty. Tak samo jak na temat naszego spotkania, pan kłamie. Żadnych faktów, o których mówiliśmy pan nie przedstawił - powiedział.

Mimo braku chęci ze strony Zjednoczonej Prawicy, Kołodziejczak nie ustaje w walce o wsparcie rządu dla rolnictwa. Wczoraj w całej Polsce odbywały się blokady dróg pod hasłem: "Nie będziemy umierać w ciszy".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Polsat News

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]