Goniec.pl
Zadzwonią do osób po 70. roku życia

Pixabay.com pasja1000

Ważny komunikat Kancelarii Premiera. Zadzwonią do wszystkich Polaków po 70. roku życia

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, przekazał właśnie bardzo ważną wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków po 70. roku życia. W kolejnych tygodniach do wszystkich będą dzwonić przedstawiciele rządu, by zapytać, czy dana osoba była już szczepiona. Jeżeli nie, zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiła się bardzo ważna informacja, którą przekazał szef kancelarii, Michał Dworczyk. Polski rząd chce przyspieszyć proces szczepień w kraju, dlatego cały czas szuka nowych rozwiązań. Tym razem chodzi o seniorów, a dokładnie wszystkie osoby po 70. roku życia, czyli osoby, które najbardziej narażone są na powikłania po COVID-19.

Michał Dworczyk przekazał ważny komunikat

- W najbliższych dniach i tygodniach wojewodowie będą wystawiać decyzje administracyjne dla samorządów, które będą zobowiązywały samorządy do nawiązania kontaktu telefonicznego ze wszystkimi mieszkańcami gminy powyżej 70 r.ż. - brzmi treść komunikatu.

O co dokładnie chodzi? Gminy będą dzwonić do seniorów i pytać, czy byli już oni szczepieni. Jeżeli odpowiedź będzie negatywna, zaproponowane zostanie im szczepienie przez zespół wyjazdowy, co oznacza, że dana osoba nie będzie musiała nawet wychodzić z domu, żeby otrzymać dawkę szczepionki na COVID-19.

- Mamy deklaracje, że te zespoły strażaków, które do tej pory w dużej części w bardzo wielu miejscowościach, gminach w Polsce pomagały dowozić seniorów do punktów szczepień, teraz będą jeździć z osobami uprawnionymi do wykonywania szczepień - poinformował Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Osobami tymi będą najprawdopodobniej lekarze lub przedstawiciele punktów prowadzących szczepienie, ewentualnie także Mobilne Jednostki Szczepiące.

Ważne jest, by informacje te dotarły do polskich seniorów, żeby w razie kontaktu z przedstawicielami samorządów wiedzieli, że nie jest to żadne oszustwo, a faktyczna akcja polskiego rządu mająca na celu zaszczepienie jak największej liczby obywateli.

- Ważne jest to, żebyśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią i zaszczepili jak największą część populacji, bo to jedyna droga do pokonania koronawirusa - przyznał Dworczyk.

Michał Dworczyk przekazał również, że pierwsze 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia 75%, otrzymają po 100 tys. zł, które będą mogły przeznaczyć na dowolny cel. Ponadto gmina, która będzie miała największy wskaźnik zaszczepienia w skali Polski, otrzyma dodatkowo 2 mln zł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter.com Kancelaria Premiera

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >