Goniec.pl > Motoryzacja > Ważne oświadczenie sieci Circle K. Rusza specjalna akcja dla dzieci w potrzebie
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 26.01.2022 11:02

Ważne oświadczenie sieci Circle K. Rusza specjalna akcja dla dzieci w potrzebie

circle K
wikimedia commons, Santeri Viinamäki

Circle K rusza ze specjalną akcją, w ramach której udzieli wsparcia telefonowi zaufania 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Sieć stacji benzynowych zdecydowała się nie tylko na przekazania darowizny, ale także udostępnienie nowych akcji dla klientów, którzy będą mogli pośrednio pomóc dzieciom w potrzebie.

Circle K dołącza tym samym do ruchu wsparcia dla telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, które potrzebują psychologicznego wsparcia. Przypominamy, niedawno zapadła decyzja o tym, że utrzymanie całego projektu nie będzie już współfinansowane przez państwo.

Circle K wspiera dziecięcy telefon zaufania

W ramach planowanych działań każdy z klientów stacji Circle K będzie mógł udzielić wsparcia dla telefonu zaufania 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę poprzez system lojalnościowy. Na jakiej zasadzie będzie on działał?

- Klienci oraz pracownicy firmy również mogą zaangażować się w pomoc, przekazując na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zebrane w programie lojalnościowym EXTRA punkty, które zostaną przeliczone na złotówki. Kwota uzyskana od klientów w ramach programu EXTRA zostanie następnie podwojona przez Circle K i przekazana FDDS. Zbiórka dodatkowych środków z punktów potrwa do 30 kwietnia 2022 r. - czytamy w oświadczeniu sieci Circle K.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

- W Circle K zawsze skupiamy się na inicjatywach, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Dziś jedną z tych grup mogą być dzieci pozbawione profesjonalnej pomocy psychologicznej, mierzącej się z problemami w szkole czy przemocą w domu. Stawiamy sobie za cel, aby to było nadal możliwe, dlatego przekazujemy darowiznę na rzecz Fundacji i w pełni wspieramy telefon zaufania – mówi Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska. 

Numer 116 111 może uratować życie wielu dzieci

Paula Włodarczyk, koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 podkreśla, że pomoc udzielana przez fundację dzieciom w potrzebie jest ogromna.

- Przy maksymalnej mocy działania linii 116 111 możemy odebrać do 30% przychodzących połączeń. To dużo, ale wciąż niewystarczająco. Na naszą pomoc czekają dzieci z całej Polski i czasem jest to dla nich jedyna forma kontaktu ze specjalistą i szansa na pomoc - tłumaczy koordynatorka projektu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Circle K

Tagi: Circle K