Goniec.pl
Wypadek w szpitalu

Google Street View Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie

Warszawa: Śmiertelny wypadek w szpitalu. Pacjent wypadł z okna

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W piątek po godzinie 22:00 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA przy ulicy Wołoskiej w Warszawie doszło do tragicznego wypadku. 41-letni pacjent wypadł z okna na trzecim piętrze. Pomimo podjęcia reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Dyrekcja warszawskiego szpitala MSWiA potwierdziła, że w placówce doszło do tragedii. Wicedyrektor placówki Artur Zaczyński przekazał szczegóły sprawy oraz ujawnił, co działo się z 41-letnim pacjentem tuż przed śmiercią.

Mężczyzna wypadł z okna w szpitalu

Do dramatycznych scen doszło w piątek 16 kwietnia 2021 roku po godzinie 22:00 na terenie szpitala klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeden z pacjentów placówki wypadł z okna na trzecim piętrze budynku.

Na tym poziomie znajduje się m.in. oddział covidowy. 41-letniemu mężczyźnie natychmiast udzielono pomocy medycznej, jednak pomimo szybkiego podjęcia reanimacji mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Doniesienia o tragedii potwierdził wicedyrektor szpitala MSWiA Artur Zaczyński. Jak przekazała dyrekcja placówki, 41-latek miał zostać przyjęty do szpitala po próbie samobójczej.

- My nie odmawiamy nikomu pomocy, jeżeli jest w stanie zagrożenia życia, niezależnie od tego, czy ma COVID-19, czy nie - powiedział dr Zaczyński w rozmowie z portalem one.pl.

Po przyjęciu do szpitala mężczyzna przebywał na bloku pooperacyjnym. Pacjent otrzymał również leki, po których nastąpiło wyciszenie. Nikt z personelu placówki nie podejrzewał, że wkrótce może dojść do tragedii.

Dr Artur Zaczyński w rozmowie z dziennikarzami ujawnił, że prawdopodobnie w piątek wieczorem 41-latek podjął kolejną próbę samobójczą i sam wyskoczył przez okno.

Sprawę wyjaśniają teraz stołeczni policjanci, którzy badają przyczyny tragedii oraz dokładny przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.

- Samobójstwa w szpitalach wieloprofilowych się zdarzają. Nie obciążają szpitali, bo w szpitalu, jeśli nie jest to oddział psychiatrii, personel nie ma obowiązku pilnować okien - przekazał w rozmowie z onet.pl Paweł Kukiz-Szczuciński, psychiatra. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Co z pierwszymi komuniami? Księża nie chcą przekładać

  • Tuż po pogrzebie do rodziny zadzwoniła policja. Doszło do pomyłki

  • Nie żyje Danuta Sokołowska

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Sondaż: Opozycja odnosi zwycięstwo, PiS brakuje 4 pkt. proc.

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ktoś okradł grób dziecka. Smutny apel matki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda właśnie podpisał ustawę. Będą kontrolować dowody

Czytaj więcej >

Wiadomości

Gigantyczna afera, zatrudnili już 300 osób do "zarządzania łąką"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pomianowo: Samochód wjechał w drzewo. Trwa walka o życie 3-letniego dziecka

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

2-letnia Kinga przegrała walkę z nowotworem

Czytaj więcej >