Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W "Wiadomościach" TVP nagle wypalili o TVN. Bulwersujące słowa prowadzącej
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 11.03.2023 22:16

W "Wiadomościach" TVP nagle wypalili o TVN. Bulwersujące słowa prowadzącej

None
Kadr z programu Wiadomości TVP z dn. 10.03.2023

W piątkowym wydaniu "Wiadomości" uwaga skupiła się na stacji TVN. Dziennikarze obrażani byli zarówno przez autorów kolejnych materiałów, jak i przez samą prowadzącą Edytę Lewandowską. Na tapecie pojawił się reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3".
 

Szokujący reportaż Marcina Gutowskiego

W poniedziałek, 6 marca, w programie "Czarno na białym" ukazał się reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Autor przeprowadził rozmowy z ofiarami księży, którzy w latach 60-tych podlegali kardynałowi Wojtyle. Reporter skontaktował się z ludźmi, którzy osobiście informowali go o przestępstwach popełnianych przez duchownych. Ujawniono również dokumenty potwierdzające zaniechania papieża. Z materiału wynika, że Karol Wojtyła, zanim został papieżem, miał wiedzieć o nadużyciach księży, które ukrywał.

W podobnym czasie ukazała się także książka Ekke Overbeeka poruszająca ten temat. - Dowody są niepodważalne. Jan Paweł II wiedział -zaznaczał w rozmowie z Onetem autor "Maxima Culpa". 

"Chłopaki do wzięcia". Wzięła ślub z uczestnikiem programu, ujawniła smutną prawdę

"Wiadomości" o Janie Pawle II oraz TVN

Piątkowe wydanie "Wiadomości" rozpoczęło się od głośnego tematu, związanego z tuszowaniem pedofilii przez Jana Pawła II. Przywołana została przyjętą w czwartek uchwała Sejmu o obronie dobrego imienia papieża. - Sejm potępia medialną, haniebną nagonkę, której obiektem jest Jan Paweł II. To fragment uchwały, w której posłowie bronią dobrego imienia św. Jana Pawła II po reportażu TVN. Do obrony papieża-Polaka przyłącza się również Telewizja Polska, która będzie cyklicznie emitować homilie papieża - zaznaczała na początku programu Edyta Lewandowska.

Cytowane zostały osoby stojące w obronie papieża, które nie odniosły się jednak w szczególny sposób do konkretnych sytuacji i osób pojawiających się w dziełach Gutowskiego czy Overbeeka. Wspomniano również słowa Donalda Tuska, który w przeszłości pochlebnie wypowiadał się o Janie Pawle II.

Szokujące słowa autorów materiałów

Piątkowe wydanie "Wiadomości" obfitowało w materiały zawierające bulwersujące słowa ich autorów. - Poza nawiasem przyzwoitości jest nagonka, którą przypuściła na św. Jana Pawła II założona przez konfidentów bezpieki stacja TVN. Niektórych materiałów nie użyli nawet esbecy, bo dla nich miały wartość śmieci - stwierdził  Krzysztof Nowina Konopka, którego publikację ukazała TVP.

Dodatkowo wykorzystano materiał Marcina Tulickiego, który w kontekście dziennikarzy konkurencyjnej stacji mówił o "komunistycznym rodowodzie". Wcześniej prowadząca program podkreślała, że "ważne jest, kto i w jaki sposób zaatakował", mówiąc o "konfidentach". - Telewizja TVN ma ostatnio, mówiąc delikatnie, trudny czas - stanowczo ocenił Tulicki.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: wiadomosci.tvp.pl

Tagi: TVP TVN