Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > W sobotnim losowaniu Lotto padły trzy "szóstki". Zwycięzcy zgarną fortunę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 03.12.2023 15:38

W sobotnim losowaniu Lotto padły trzy "szóstki". Zwycięzcy zgarną fortunę

lotto
Jakub Kaminski/East News

Wielu próbuje swojego szczęścia, ale tylko nielicznym dane jest cieszyć się główną wygraną. Polacy kochają sprawdzać swoją intuicję w grach typu Lotto i niekiedy wcale się nie mylą. Tylko w ostatnim losowaniu “szóstkę” udało się trafić aż trzem osobom. Dzięki nieomylnemu zmysłowi ich konta zasilą prawdziwe fortuny.

Polacy kochają gry liczbowe i zdrapki

W ostatnim czasie fortuna wyjątkowo sprzyja Polakom. Pod koniec listopada do listy milionerów dopisano gracza z Radzionkowa, który bezbłędnie trafił sześć liczb i dzięki temu zgarnął ponad 12 mln złotych. Szczęśliwymi numerami okazały się wówczas 9, 15, 25, 28, 38 i 44.

Dwa dni później ktoś spróbował szczęścia kupując w kolekturze w Poznaniu zdrapkę “Różowy diament” i też mógł cieszyć się z dokonania najlepszego z możliwych wyborów. Szczęśliwiec wydał na nią zaledwie 5 złotych, a zainkasował aż 200 tys. zł. To jednak nie koniec dobrych wieści.

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Mamy trzech nowych milionerów

Ostatnie losowanie Lotto, które odbyło się w sobotę 2 grudnia, także było owocne i to dla więcej niż tylko jednej osoby. Dwóch szczęśliwców prawidłowo wskazało sześć liczb, rozbijając bank i zgarniając prawie 2 mln złotych, a dokładnie 1 971 549, 20 zł.

ZOBACZ: Kolęda to żniwa dla ministrantów. Niektórzy gromadzą naprawdę imponujące kwoty

Jakby tego było mało, zwycięzcę wyłoniono także w grze Lotto Plus i dzięki temu na jego konto trafi równy milion złotych. W przypadku pierwszego z losowań szczęśliwymi były liczby: 1, 3, 4, 19, 23 i 40, zaś w jeśli chodzi o drugie losowanie: 5, 12, 26, 38, 39 i 43.

Padło też wiele mniejszych nagród

Jak podaje Lotto, w grze padły też nieco skromniejsze, ale także całkiem przyjemne wygrane. Kilkadziesiąt osób trafiło np. tzw. “piątkę”. W przypadku Lotto były to 73 osoby, a w przypadku Lotto Plus - 42 osoby. Do tych graczy powędrowało odpowiednio po 4009,5 zł oraz 3,5 tys. zł.

ZOBACZ: Kosmiczne ceny na jarmarku bożonarodzeniowym. Kupisz kiełbasę i chleb ze smalcem a wydasz fortunę

Totalizator informuje ponadto, że cztery liczby w klasycznym Lotto wskazało prawidłowo 3155 osób, a trzy - aż 58 876 osób. Jeśli chodzi o Lotto Plus, cztery liczby trafiło 2286 obstawiających, a trzy - 39 037.

Wszyscy nagrodzeni od kwoty wygranej odliczone będą mieli 10 proc. podatku dochodowego, a swoje pieniądze mogą odebrać w ciągu 60 dni, choć ten czas zapewne nie będzie w pełni wykorzystany. Gratulujemy i przypominamy, że kolejna szansa na rozbicie banku już we wtorek 5 grudnia.

Źródło: Lotto