Goniec.pl
W pożarze w wieżowca we Wrocławiu zginęła jedna osoba

facebook.com/24wroclaw.pl; TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

W pożarze wrocławskiego bloku zginął mężczyzna

26 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wrocław: pożar na dziewiątym piętrze w wieżowcu przy ul. Głogowskiej. - Nie żyje jedna osoba, to 52-letni mężczyzna - przekazał w rozmowie z goniec.pl sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

O groźnym pożarze w wieżowcu we Wrocławiu informowaliśmy już wcześniej (więcej na ten temat przeczytasz >tutaj<). Strażacy potwierdzili, że jednego z mieszkańców budynku nie udało się uratować.

Kurtyka

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

CZYTAJ DALEJ

Pożar wieżowca we Wrocławiu: nie żyje 52-letni mężczyzna

Świadkowie pożaru w wieżowcu przy ul. Głogowskiej wskazują, że zanim płomienie wydostały się przez okno, słyszalny był głośny huk. Strażacy prowadzący akcję musieli dostać się na dziewiąte piętro budynku mieszkalnego.

Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji 100 osób, które w związku z pożarem znalazły się w niebezpieczeństwie. Akcja gaśnicza zakończona została około godziny 18:30.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Niestety potwierdzono ofiarę śmiertelną. - Życia 52-letniego mężczyzny znalezionego w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie udało się uratować - dodał w komentarzu dla lokalnego portalu gazetawroclawska.pl sierż. szt. Krzysztof Marcjan.

Ogień wybił szyby

Kłęby dymu oraz ogień buchający z okna na dziewiątym piętrze był widziany z daleka. Nie tylko mieszkańcy ul. Głogowskiej zostali zaalarmowani tym widokiem.

- Jak relacjonuje świadek zdarzenia, który przebywał w tym czasie na zewnątrz budynku, w mieszkaniu doszło do jakiegoś wybuchu, po którym z okna wydostały się płomienie - przekazuje portal 24wroclaw.pl. Dziennikarze obecni byli na miejscu pożaru pod wieżowcem.

Na zamieszczonej w serwisie Facebook relacji widać, że ogień wydostający się z mieszkania przy ul. Głogowskiej we Wrocławiu docierał do okien wyższego piętra.

Przed godziną 19 sytuacja została opanowana przez strażaków. Mieszkańcy wieżowca mogli już wrócić do swoich mieszkań. Wcześniej funkcjonariusze oddymiali klatkę schodową.

Policja rozpoczyna śledztwo

W związku ze śmiercią 52-letniego mężczyzny na miejsce wezwano prokuratora. Pod jego nadzorem prace prowadzą policjanci. Trwa wyjaśnianie przyczyn pojawienia się pożaru.

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl, 24wroclaw.pl, gazetawroclawska.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Niemczech: "Chcą budowy IV Rzeszy"

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Wejherowo: Nie żyje 6-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Czytaj więcej >
wichury

Wiadomości

Niż "Daniel" przechodzi nad Polską. Uwaga na silny wiatr i połamane drzewa

Czytaj więcej >
(screen) Onet

Wiadomości

Rafał Trzaskowski przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych

Czytaj więcej >
Awantura w Sejmie

Wiadomości

Obywatelski projekt "Stop Aborcji" odrzucony przez Sejm

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA. Składała fałszywe oświadczenia mająkowe

Czytaj więcej >