Goniec.pl
Policja poszukuje mężczyzny

KWP Gdańsk

W akcji mnóstwo policjantów, helikopter i psy tropiące. Podejrzany chciał porwać dziewczynkę

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Pomorska policja pilnie poszukuje 40-letniego mężczyzny, który miał napaść na kilkunastoletnią dziewczynkę. Teren województwa pomorskiego przeczesują mundurowi w asyście psów tropiących, a region patroluje także helikopter. W sieci opublikowano wizerunek poszukiwanego.

Policjanci z Gdańska zaapelowali o pomoc w zatrzymaniu napastnika, który ma mieć związek z napadem na kilkunastoletnią mieszkankę województwa pomorskiego. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, mogło chodzić o porwanie dla okupu.

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny

Pomorscy policjanci otrzymali informacje o napadzie na nastolatkę w środę 12 maja br. w godzinach popołudniowych. Natychmiast rozpoczęto śledztwo w tej sprawie, a następnie poszukiwania podejrzewanego o napaść mężczyzny. 

- Przeglądali i zabezpieczali zapisy z kamer monitoringów, na jednym z nich znaleźli samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się podejrzewany około 40-letni mężczyzna o ciemnych, krótkich włosach - przekazał podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, cytowany przez tvn24.pl.

Jak nieoficjalne ustalił dziennikarz RMF FM Kuba Kaługa, do zdarzenia doszło na terenie gminy Cedry Wielkie. Około 40-letni mężczyzna miał zatrzymać jadącą na rowerze dziewczynkę, a następnie zaoferować jej sprzedaż koralików.

Gdy nastolatka podjęła próbę ucieczki, napastnik miał jej zarzucić na szyję sznurek, a następnie przeciągnąć w zarośla, skrępować i zakleić usta taśmą. Mężczyzna miał uspokajać dziewczynkę, że chodzi mu o okup i nic jej nie zrobi. Śledczy nie wykluczają jednak, że do napadu mogło dojść z powodu niezrównoważenia psychicznego mężczyzny.

Nastolatka zdołała się uwolnić i uciec, a odniesione przez nią obrażenia na szczęście nie wymagają pobytu w szpitalu. Policja ustaliła już, że auto, którym poruszał się mężczyzna, kilka dni temu zostało oddane do mechanika przez jedną z mieszkanek Pomorza. Pojazd został już odnaleziony, jednak wciąż trwają poszukiwania napastnika, dlatego opublikowano w sieci jego wizerunek.

Poszukiwany ma 40 lat, jest krępej budowy ciała i ma krótkie ciemne włosy. Jak wskazali świadkowie zdarzenia, w chwili napadu miał na sobie spodnie moro oraz podkoszulkę. Mężczyzna miał również zabandażowaną lewą rękę. 

40-latek może być powiązany także z innym napadem, do którego doszło w powiecie malborskim. Wówczas napastnik zaatakował dorosłą kobietę. Na razie jednak dla dobra śledztwa policja nie przekazuje szczegółów sprawy.

- Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia i ma informacje o miejscu jego pobytu, proszony jest o kontakt z Policją pod numerem alarmowym 112 - zaapelowały służby, które podkreśliły, że gwarantują informatorom anonimowość.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >