Policja interweniowała na Krupówkach Żródło: YouTube/Tygodnik Podhalański

Turyści zorganizowali dyskotekę na Krupówkach. Interweniowała policja

3 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

W sobotę 1 maja na zakopiańskich Krupówkach odbyła się zorganizowana przez turystów dyskoteka. Uczestnicy zabawy nie mieli na sobie maseczek ochronnych i nie zachowywali odpowiedniego dystansu społecznego. Interweniowała policja. W sieci pojawiło się nagranie z wydarzenia.

Wiadomości o zdarzeniu przekazał portal Tygodnik Podhalański. Zdaniem reporterów serwisu w minioną sobotę kilkadziesiąt osób zebrało się na Krupówkach w Zakopanem, by zorganizować imprezę. Większość uczestników łamała zasady epidemiologiczne, nie przestrzegała dystansu i nie nosiła maseczek ochronnych.

Policja interweniowała na Krupówkach

Na nagraniu opublikowanym w sieci przez Tygodnik Podhalański widać młode osoby, które tańczą w rytm przeboju „Macarena”. Policja miała pojawić się na miejscu po zakończeniu rejestrowania wideo. Z doniesień dziennikarzy wynika, że funkcjonariusze nie podjęli interwencji.

- Żałuję, że wyłączyłam komórkę w momencie, gdy nadjechała policja. Bo nic się nie stało, nie zareagowali na te roztańczone tłumy, po prostu przejechali w dół Krupówkami- relacjonował świadek imprezy na zakopiańskich Krupówkach.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek zapewniał, że relacje obserwatorów nie są zgodne z prawdą. Policja miała interweniować wobec „kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach”.

Policja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagraniePolicja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagranieCzytaj dalej

Mundurowy podkreślił, że wszyscy uczestnicy imprezy rozeszli się ostatecznie po upływie piętnastu minut. Osoba, która odtwarzała głośno muzykę, została ukarana mandatem karnym. Nie wiadomo, czy to jedyna zastosowana kara tego typu.

- Ostatecznie po ok. 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym - mówił rzecznik policji dodając, że była to jedyna interwencja tego typu.

Jak informowały w niedzielę 2 maja agencje, w ciągu minionej doby zakopiańscy policjanci mundurowi interweniowali ponad 70 razy. Wylegitymowano około 300 osób. Policjanci odnotowali prawie 40 wykroczeń dotyczących turystów przemieszczających się bez maseczek.

Noc z niedzieli na poniedziałek była zdecydowanie spokojniejsza. Policja odnotowała 75 interwencji. Wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł