Goniec.pl
Z ostatniej chwili czerwone

Goniec.pl

Turyści zorganizowali dyskotekę na Krupówkach. Interweniowała policja

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W sobotę 1 maja na zakopiańskich Krupówkach odbyła się zorganizowana przez turystów dyskoteka. Uczestnicy zabawy nie mieli na sobie maseczek ochronnych i nie zachowywali odpowiedniego dystansu społecznego. Interweniowała policja. W sieci poj

Wiadomości o zdarzeniu przekazał portal Tygodnik Podhalański. Zdaniem reporterów serwisu w minioną sobotę kilkadziesiąt osób zebrało się na Krupówkach w Zakopanem, by zorganizować imprezę. Większość uczestników łamała zasady epidemiologiczne, nie przestrzegała dystansu i nie nosiła maseczek ochronnych.

Policja interweniowała na Krupówkach

Na nagraniu opublikowanym w sieci przez Tygodnik Podhalański widać młode osoby, które tańczą w rytm przeboju „Macarena”. Policja miała pojawić się na miejscu po zakończeniu rejestrowania wideo. Z doniesień dziennikarzy wynika, że funkcjonariusze nie podjęli interwencji.

- Żałuję, że wyłączyłam komórkę w momencie, gdy nadjechała policja. Bo nic się nie stało, nie zareagowali na te roztańczone tłumy, po prostu przejechali w dół Krupówkami - relacjonował świadek imprezy na zakopiańskich Krupówkach.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek zapewniał, że relacje obserwatorów nie są zgodne z prawdą. Policja miała interweniować wobec „kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach”.

Mundurowy podkreślił, że wszyscy uczestnicy imprezy rozeszli się ostatecznie po upływie piętnastu minut. Osoba, która odtwarzała głośno muzykę, została ukarana mandatem karnym. Nie wiadomo, czy to jedyna zastosowana kara tego typu.

- Ostatecznie po ok. 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym - mówił rzecznik policji dodając, że była to jedyna interwencja tego typu.

Jak informowały w niedzielę 2 maja agencje, w ciągu minionej doby zakopiańscy policjanci mundurowi interweniowali ponad 70 razy. Wylegitymowano około 300 osób. Policjanci odnotowali prawie 40 wykroczeń dotyczących turystów przemieszczających się bez maseczek. 

Noc z niedzieli na poniedziałek była zdecydowanie spokojniejsza. Policja odnotowała 75 interwencji. Wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Nowa partia w ramach PO? Polityk ujawnia, to dla Donalda Tuska ogromny problem

Wiadomości

Po wakacjach Donald Tusk straci część posłów? "Mówi się dziś o nowej partii"

Czytaj więcej >
kremlin.ru

Wiadomości

Kto po Putinie? Ekspert wskazał osobę, która może przejąć władzę w Rosji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wstrząsające nagranie z granicy. Białoruscy strażnicy rzucali na drut cudzoziemców

Czytaj więcej >
powrót połączenia kolejowego

Wiadomości

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

Czytaj więcej >
Szykuje się rewolucja w emeryturach, Skarbówka odda seniorom pieniądze

Wiadomości

Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >