Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na Podlasiu. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko
Natalia Janus
Natalia Janus 10.07.2022 19:44

Tragiczny wypadek na Podlasiu. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko

Kujawsko-pomorskie: śmiertelny wypadek z udziałem dzieci, wezwano LPR
(zdjęcie ilustracyjne) MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Tragiczny wypadek w Podlaskiem. W niedzielę 10 lipca na trasie Dąbrowa Bialostocka - Lipsk w zderzeniu dwóch aut osobowych i busa śmierć poniosły trzy osoby. Wśród ofiar makabrycznego zdarzenia jest również małe dziecko. W akcji ratowniczej brał udział śmigłowiec LPR.

Szuszalewo. Trzy osoby nie żyją po zderzeniu dwóch osobówek i busa

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę (10.07) około godz. 15 na trasie Dąbrowa Białostocka - Lipsk w okolicach miejscowości Szuszalewo.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, do wypadku doszło w wyniku manewru wyprzedzania wykonanego przez jednego z kierowców. - Kierowca audi podczas manewru wyprzedzania fiata zmusił jadącego z naprzeciwka kierowcę volkswagena do zjechania na lewy pas, gdzie doszło do zderzenia z fiatem ducato - przekazał Tomasz Krupa rzecznik prasowy KWP w Białymstoku.

Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, policja oraz ZRM. W akcji ratowniczej wziął też udział śmigłowiec LPR. Jak podaje policja, niestety w zderzeniu aż trzy osoby straciły życie. Zginęli kobieta, mężczyzna i małe dziecko (mieszkańcy pow. sokólskiego). W pojazdach znajdywały się też trzy inne osoby, które ranne przetransportowano do szpitala.

Obecnie policja pod nadzorem prokuratora ustala dokładne okoliczności zdarzenia. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP