Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Nie żyje mężczyzna, na miejscu zaroiło się od służb
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 21.05.2024 12:20

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Nie żyje mężczyzna, na miejscu zaroiło się od służb

straż
fot. KPPSP Bolesławiec

Do dramatycznego wypadku doszło dziś na autostradzie A4 na wysokości węzła Bolesławiec. Kierowca samochodu osobowego uderzył w tył stojącej w korku ciężarówki. Korek miał nawet 25 kilometrów. 

Kontrole na granicy z Niemcami. Korek miał nawet 25 kilometrów

Utrudnienia po polskiej stronie granicy spowodowane są prowadzonymi od października ubiegłego roku kontrolami granicznymi w Niemczech. Dzisiaj rano korek do granicy zachodniego sąsiada sięgał już do węzła Bolesławiec, co oznacza, że liczył od 24 do 25 kilometrów długości.

Sondaż Gońca: prawie 70 proc. Polaków przeciwna startowi Jacka Kurskiego w wyborach do PE

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyje kierowca osobówki

Dla niektórych próba pokonania trudnych warunków drogowych zakończyła się tragicznie. Do dramatycznego wypadku doszło we wtorek 21 maja właśnie przy węźle autostrady w Bolesławcu. 

Kierowca samochodu osobowego nie zdążył wyhamować i uderzył w tył stojącej w korku ciężarówki. Niestety jego życia nie można było uratować, mężczyzna zginął na miejscu. 

Kontrole na granicy z Niemcami są prowadzone od października

Tymczasowe kontrole graniczne w Niemczech prowadzone są od października ubiegłego roku. Działania naszych zachodnich sąsiadów wymierzone są w nielegalną migrację i mają zapobiegać przedostawaniu się do Niemiec uciekinierów z Bliskiego Wschodu, którzy przez Polskę usiłują dostać się dalej na Zachód. 

 

Źródło: wp.pl