Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny pożar w Akademii Sztuki w Szczecinie. Wcześniej mogło dojść do wybuchu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.06.2023 18:19

Tragiczny pożar w Akademii Sztuki w Szczecinie. Wcześniej mogło dojść do wybuchu

straż pożarna
Pixabay/AndrzejRembowski

Groźne zdarzenie w szczecińskiej Akademii Sztuki. W niedzielne popołudnie w budynku należącym do uczelni miało dojść do pożaru, którego przyczyną, według niektórych doniesień, był wybuch w laboratorium. Ranne zostały trzy kobiety. Konieczna była także ewakuacja 15 osób.

Pożar w Akademii Sztuki w Szczecinie

Doniesienia ze Szczecina są rozbieżne, a tamtejsza straż pożarna i rzeczniczka prasowa Akademii Sztuki nie odbierają telefonów. Z informacji, jakich udzieliła nam policja wynika, że w budynku uczelni przy ul. Kolumba doszło do pożaru. Lokalne media i RMF FM twierdzą jednak, że poprzedził go wybuch.

Afera po koncercie TVN poświęconemu Korze. "W grobie się przewraca"

Rozbieżne doniesienia o poszkodowanych

Nieszczęśliwe zdarzenie miało mieć miejsce w niedzielę tuż przed godziną 16 w laboratorium, w którym pracowano z łatwopalnymi cieczami. Wtedy też miało dojść do eksplozji oparów.

Dalszy przebieg zdarzeń nie jest jasny. Jedno ze źródeł twierdzi, że lekko ranne zostały trzy kobiety, drugie natomiast, że jedna z nich ma poparzone ok. 90 proc. ciała i walczy o życie w szpitalu.

Ewakuacja 15 osób

Na miejscu interweniowały straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe, ale jeszcze przed ich przybyciem z budynku ewakuowało się samodzielnie 15 osób.

Na szczęście pożar był niewielki i nie rozprzestrzenił się na znaczną powierzchnię, dlatego szybko udało się go opanować. Strażacy mają już kończyć swoje prace.

Źródło: RMF FM, wszczecinie.pl, Goniec.pl