Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na A4. Nie żyje 46-letni motocyklista
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.04.2024 21:48

Tragedia na A4. Nie żyje 46-letni motocyklista

wypadek
fot. Policja Śląska

Do tragicznego wypadku drogowego doszło we wtorek 30 kwietnia na autostradzie A4 w Katowicach, w pobliżu Trzech Stawów. 46-letni motocyklista uderzył w tył auta osobowego. Zginął na miejscu. To kolejny śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w ciągu ostatnich dni.

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Nie żyje motocyklista

Do zdarzenia doszło około godziny 15:40 na 339,2 kilometrze autostrady A4. Jadący w kierunku Krakowa 46-letni motocyklista z nieustalonych przyczyn najechał na tył samochodu osobowego marki citroen. Obrażenia, jakich doznał, były zbyt poważne. Mężczyzna zginął na miejscu. Był mieszkańcem Mysłowic. Nikt poza nim nie ucierpiał w tym wypadku. Policja ustala szczegółowe okoliczności. 

Śledztwo Gońca: Jak Kaźmierska skatowała kobietę w ciąży. Mroczne tajemnice "Królowej życia" [ODCINEK DRUGI]

Trasa zablokowana była do późnych godzin

Do godziny 20.00 na trasie zablokowane były trzy pasy ruchu w Katowicach na wysokości CH 3 Stawy w kierunku Krakowa. Ruch odbywał się pasem awaryjnym oraz pasem zjazdowym na drogę krajową 86.

ZOBACZ: Karambol na trasie S2. W akcji wszystkie służby i śmigłowiec LPR

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek za kierownicą. To już kolejny tragiczny w skutkach wypadek, do którego doszło na śląskich drogach w ostatnich dniach. Zachowajcie ostrożność, by każdy szczęśliwie mógł dotrzeć do celu - apelują policjanci.

1.png
fot. Policja Śląska

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty

To kolejny śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty zaledwie w ciągu kilku ostatnich dni. W sobotę 27 kwietnia w Dąbrowie Wronowskiej (woj. lubelskie), 25-letni kierowca jednośladu zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu.

W poniedziałek 29 kwietnia w Lyskach na Śląsku 40-letni motocyklista uderzył w bariery energochłonne. Podróżował z 15-letnią pasażerką, która zginęła na miejscu. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

ZOBACZ: Dramat na ścieżce rowerowej. Rowerzysta wjechał w ogrodzenie

Również w poniedziałek 29 kwietnia policja z Wodzisławia Śląskiego poinformowała o śmiertelnym wypadku z udziałem młodego motocyklisty. 25-latek uderzył w betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Policja cały czas apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności. Mundurowi przed majówką zapowiadają wzmożone kontrole drogowe.