Goniec.pl
Tragedia [stopy dziecka]

Pixabay.com/esudroff/CC0

Kot zabił 4-miesięczne niemowlę. Rusza śledztwo w sprawie tragedii

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Rodzinna tragedia. Nie żyje 4-miesięczne niemowlę. Zostało zabite przez kota, który wskoczył do wózka. Policja rozpoczyna śledztwo w tej sprawie. Jak donoszą media, nie jest to, niestety jedyny taki przypadek. Zarzuty o morderstwo może usłys

Nie żyje czteromiesięczne dziecko. Ogromna rodzinna tragedia rozegrała się w poniedziałek po południu na zachodzie Ukrainie, w obwodzie rówieńskim. Jak dowiadujemy się z lokalnych mediów, na twarz dziecka spadł kot. Zwierzę udusiło niemowlaka. Służba Pogotowia Ratunkowego Obwodu Rówieńskiego przekazała informacje o straszliwych wydarzeniach.

Tragedia na Ukrainie: nie żyje dziecko

Do tragicznego wydarzenia doszło w poniedziałek, 8 marca, po południu. Jak wstępnie ustaliła lokalna policja, chłopczyk był w wózku, zażywał spacerów pod opieką swojej 26-letniej matki. Jak informują mundurowi, kobieta oddaliła się na moment, pozostawiając wózek bez opieki. Gdy wróciła, zobaczyła, że na twarzy syna siedzi kot. Kobieta stwierdziła, że dziecko nie oddycha, a jego funkcje życiowe ustały. Natychmiast zadzwoniła po pogotowie. Na miejscu stawił się również ojciec dziecka.

Mężczyzna natychmiast przystąpił do akcji reanimacyjnej, jeszcze przed przyjazdem pogotowia wykonał masaż serca. Niestety, zarówno czynności resuscytacyjne wykonane przez ojca, jak i działania, których podjęli się ratownicy medyczni, nie uratowały dziecka.

Chłopiec został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon. Jak napisano w karcie, przyczyną był niedobór tlenowy w organizmie wywołany zamknięcie dróg oddechowych przez kota. BBC podaje, że zwierzę wskoczyło do wózka, podczas chwilowej nieuwagi opiekującej się niemowlakiem matki.

Tragiczna śmierć

Wydarzenia miały miejsce w miejscowości Ostrog, w obwodzie rówieńskim w poniedziałek, 8 marca, po południu. O tragicznym zdarzeniu poinformowało Centrum Doraźnej Pomocy Medycznej Obwodu Rówieńskiego na swoim Facebooku. Jak czytamy w komunikacie prasowym, mimo reanimacji ze strony zarówno ojca, jak medyków, dziecko zmarło. Zgon stwierdzono w Centralnym Szpitalu Obwodowym w Ostrogu.

- Policja na miejscu ustaliła, że ​​czteromiesięczny chłopiec spał w wózku na podwórku pod nadzorem swojej 36-letniej matki. Kobieta była nieobecna przez kilka minut, a kiedy wróciła, zastała kota domowego na twarzy dziecka. Ojciec rzucił się, aby zapewnić synowi pomoc przedlekarską przed przybyciem karetki. Jednak lekarze z Centralnego Szpitala Okręgowego w Ostrogu, gdzie urodziło się dziecko, stwierdzili śmierć dziecka - napisano w komunikacie CDPM w Ostrogu.

Informacja o zdarzeniu została przekazana policji. Ta wszczęła śledztwo. Póki co nie zostały jeszcze nikomu postawione zarzuty. Jednak, jak przytacza UkrinForm, informacja o tym zdarzeniu znajduje się w Jednolitym Rejestrze Śledztw Przedprocesowych, jako zabójstwo z premedytacją małego dziecka z oznaczeniem „nieszczęśliwy wypadek”.

Niestety, to nie pierwsza taka sytuacja w Ukrainie. Jak informuje portal BBC Ukraine, w 2019 roku doszło do bardzo podobnego, tragicznego wydarzenia. Kot, który wskoczył do wózka udusił 9-miesięczne dziecko. Do tragedii doszło w obwodzie winnickim.

Jak podaje portal, Lenta.ru, w Rosji inne tragiczne zdarzenie miało miejsce 11 stycznia, gdy kobieta pod wpływem alkoholu nakarmiła swoje dziecko i zasnęła. Według służby prasowej Dyrekcji Komitetu Śledczego Republiki Ałtaju, 32-letnia matka obchodziła urodziny i piła alkohol. Później poszła spać i położyła się obok swojego czteromiesięcznego syna. W nocy dwukrotnie karmiła chłopca piersią, co doprowadziło do jego śmiertelnego zatrucia.

Zobacz zdjęcia:

[EMBED-112]

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Źródło: UkrinForm, Lenta.ru

undefined

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >