Trąba powietrzna nad polską miejscowością Żródło: MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Trąba powietrzna nad polską miejscowością. Straty są kolosalne

Bardzo niepokojące wieści napłynęły ze wschodniej Polski. Nad miejscowością Tereszpol-Zygmunty miała przejść trąba powietrzna, która uszkodziła kilkanaście budynków. O sprawie poinformowali dziennikarza RMF24.pl, którzy otrzymali zgłoszenia od słuchaczy.

Według wstępnych ustaleń poważnym uszkodzeniom uległy 3 budynki mieszkalne oraz 7 gospodarczych. W większości z nich niszczycielski wiatr pozrywał dachy i uszkodził konstrukcje budynków.

Na miejscu cały czas pracują strażacy, który starają się zabezpieczyć teren, aby nie dopuścić do powstania kolejnego zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. Jak podaje Radio Lublin uszkodzeniom uległy nie tylko budynki, ale także zaparkowane przy nich samochody.

Duże straty po przejściu trąby powietrznej

Do walki ze skutkami nawałnicy natychmiast oddelegowano 9 jednostek straży pożarnej. Szybko zareagowały również lokalne władze. Na miejscu pojawił się zarówno starosta biłgorajski, jak i przedstawiciele wojewody lubelskiego.

Niestety, w innych miejscowościach również doszło do powstania bardzo poważnych szkód. Nieopodal Biłgoraja wichury spowodowały zniszczenia 10 budynków mieszkalnych. Warto zaznaczyć, że bilans ten może wzrosnąć.

Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. „Porucznik Borewicz” przegrał walkę z chorobąStało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. „Porucznik Borewicz” przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Straż informuje również o wielu innych utrudnieniach. Na ternie powiatu doszło do licznych uszkodzeń linii wysokiego napięcia czy też zatorów drogowych spowodowanych przez powalone konary i drzewa.

Mieszkańcy: wiatr powalał drzewa z korzeniami

Lokalny portal gazetabilgoraj.pl przytacza relacje świadków, którzy twierdzą, że nigdy w życiu nie widzieli podobnych zniszczeń w tych okolicach. Według ich słów siła wiatru wyrywała drzewa z korzeniami.

Niestety, nie jest to koniec zawirowań pogodowych w najbliższych godzinach. Znaczny obszar Polski ciągle znajduje się w strefie działania ośrodka niskiego ciśnienia Daniel.

Należy nadal liczyć się z bardzo silnym wiatrem, miejscami dosyć porywistym. Niż przynosi również ze sobą znaczne opady deszczu, które przyczyniają się do przekroczenia stanów alarmowych na wielu rzekach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF24.pl, Radio Lublin, Gazetabilgoraj.pl, Twitter

Następny artykuł