Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ten gadżet na Pierwszą Komunię podzielił Polaków. "Po prostu brak słów"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.04.2024 16:21

Ten gadżet na Pierwszą Komunię podzielił Polaków. "Po prostu brak słów"

dziecko
Fot. Pixabay/bayern-reporter_com

Niebawem w całej Polsce rozpocznie się okres komunijny. Odwiecznym dylematem zaproszonych gości są prezenty, jakie wypada wręczyć przystępującemu do sakramentu dziecku. Niektórzy decydują się na gotówkę, idąc po najmniejszej linii oporu. Są też jednak tacy, którzy sami wolą kupić pamiątkowy upominek. W sieci właśnie pojawił się komunijny gadżet, który wywołał ogromne kontrowersje. Internauci nie kryli oburzenia.

Sezon komunijny już niebawem. W sieci pojawił się zaskakujący gadżet

Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień nie tylko dla dziecka przystępującego do sakramentu, ale również jego rodziców, którzy muszą przygotować się na spory wydatek w związku z organizacją przyjęcia. Dużym odciążeniem dla domowego budżetu są późniejsze prezenty, które zazwyczaj w formie gotówkowej otrzymuje ich dziecko.

Rodzice chrzestni bardzo często poza tzw. kopertą, wręczają dziecku przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej jeszcze dodatkowy prezent. Zazwyczaj są to różnego rodzaju gadżety elektroniczne, rowery, elektryczne hulajnogi czy – coraz mniej praktykowane – zegarki.

ZOBACZ: Ile do koperty na Komunię? W tym roku stawki zaskakują

W ostatnim czasie w sieci pojawił się bardzo zaskakujący gadżet komunijny, który podzielił internautów. Niektórzy wprost twierdzą, że ten pomysł to przesada. 

Śledztwo Gońca: Jak Kaźmierska skatowała kobietę w ciąży. Mroczne tajemnice "Królowej życia" [ODCINEK DRUGI]

Nowy gadżet komunijny wywołał prawdziwą burzę w sieci

Na TikToku pojawiło się nagranie pewnej firmy, która proponuje niecodzienny prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Na filmie widzimy spersonalizowaną kopertę wykonaną ze specjalnego lustra akrylowego. Taki gadżet ma zastąpić tradycyjną papierową kopertę i dodać prestiżu komunijnemu prezentowi.

Przedstawiony pomysł jest przezroczysty, przez co widać, jaka kwota znajduje się w środku koperty. Dodatkowo sama rama wykonana jest w złotych kolorach z symbolami sakramentu np. kielichem z hostią. 

Internauci podzieleni

Jak informuje producent koperty wykonanej z lustra akrylowego, w środku może zmieścić się nawet do 12 banknotów o różnych nominałach. Cena takiego gadżetu to 49 zł. Jeśli dodatkowo zamówimy ozdobne pudełko, wówczas musimy sięgnąć do kieszeni już nieco głębiej. Taki koszt to 99 zł.

Pomysł na taki niecodzienny komunijny prezent wywołał w komentarzach sporo emocji. Wielu internautów uważa go za przesadzony.

ZOBACZ: Ksiądz ocenił prezenty komunijne. Nagranie niesie się po sieci. Proponuje “coś dodać”

Zwykła biała koperta nie wystarczy już? - pyta jeden z internautów. - Po prostu brak słów. Ramka fajna, ale intencja… - wtóruje mu kolejny.

Pojawiło się jednak także sporo wpisów od zainteresowanych użytkowników. Internauci pytają, czy firma przygotowuje podobne gadżety również z okazji innych ważnych uroczystości i jak można taki upominek zamówić. 

Polecam piękna pamiątka na różne okazje. Sama zamówiłam na pierwszą komunię świętą, jestem zadowolona. Super robotę robicie coś innego niż zwykła pamiątka - zachwala internautka.

Można dać od razu pustą, bo kasę z komunii widzimy tylko raz - ironizują inni.