Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Sondaż Wyborczy

Sondaż Wyborczy

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
13.09.2023 12:33 Sondaż wyborczy. PiS zostawia konkurencję w tyle, ale to opozycja ma wielką szansę

Zapowiedziane na 15 października wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Stawka jest wysoka, dlatego też partie nieustannie zabiegają o głosy wyborców, co przekłada się na wciąż fluktuujące sondaże. Jeden z nich, przeprowadzony na zlecenie OKO.Press i TOK FM, może wyjątkowo mocno zamieszać w sztabach. Podczas gdy Jarosław Kaczyński może otwierać szampana, opozycja ma wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia.

sondaż
12.09.2023 18:17 Manipulacja TVP wyszła na jaw. Będą składać pozew

Bezpartyjni Samorządowcy zapowiadają pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP. Czują się pomijani przez stację w przekazach medialnych. - TVP uparcie pokazywała pięć partii, nas w tym pomijając - twierdzi jeden z polityków ugrupowania, które swoje zarzuty ma także wobec TVN.

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
22.08.2023 09:07 Wielkie zmiany w najnowszym sondażu wyborczym. PiS znalazło się pod ścianą

Choć do wyborów parlamentarnych jeszcze długa droga, partie już dawno temu rozpoczęły wyścig po przychylność i głosy Polaków. Zacięta walka trwa w sieci i w terenie, co widać zwłaszcza po zmieniających się sondażach. Jeden z nich nie pozostawia złudzeń i pokazuje wprost, że nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Pewne natomiast jest to, iż Jarosław Kaczyński ma poważne powody do niepokoju.

Jarosław Kaczyński
11.08.2023 14:00 Nieoficjalnie: Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS. Jarosław Kaczyński blisko magicznej granicy

Już 15 października Polacy pójdą do urn, by wybrać nowych posłów i senatorów. Wraz z ogłoszeniem tego terminu przez prezydenta Andrzeja Dudę partie polityczne, przynajmniej oficjalnie, ruszyły do wyścigu o przychylność wyborców, o których walka toczyć się będzie do ostatniej chwili. Wyjątkowo zdeterminowane do utrzymania władzy jest przy tym Prawo i Sprawiedliwość, snujące plany na kolejne 8 lat. Czy taki scenariusz jest możliwy? Onet miał dotrzeć do wewnętrznych sondaży partii.

Jarosław Kaczyński
18.07.2023 09:24 Wpis z niekorzystnym dla PiS sondażem zniknął z Twittera CBOS-u. Tak złych wyników nie było od lat

Niemałe zamieszanie wywołało wraz z początkiem tygodnia Centrum Badania Opinii Społecznej, które najpierw zamieściło na swoim Twitterze wyniki najnowszego sondażu wyborczego, a po chwili je skasowało. Szefowa instytucji twierdzi, że przyczyną takiego stanu rzeczy był “chochlik graficzny”, a nie fakt, że rezultaty były mocno niekorzystne dla partii rządzącej. Sprawę jednoznacznie zrecenzowali jednak oburzeni komentatorzy, a także sam Donald Tusk. Ostatecznie CBOS przyznało, że Koalicja Obywatelska idzie niemalże łeb w łeb z PiS.

Jarosław Kaczyński
12.02.2023 12:43 Nowy sondaż wyborczy obnażył prawdę. Jarosław Kaczyński ma spory problem?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, to zwycięstwo odniosłaby Zjednoczona Prawica. Takie wyniki sondażu wyborczego opublikował tygodnik "Do Rzeczy", który zlecił pracowni Estymator przeprowadzenie badań. Wynik ten jednak nie oznacza zdolności do samodzielnego rządzenia. Według sondażu, połączone siły opozycji byłby w stanie powołać nowy rząd.

Donald Tusk
01.02.2023 10:54 Opozycja zdoła pokonać PiS? Najnowszy sondaż nie pozostawił żadnych złudzeń

Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu", w przypadku utworzenia jednej lub dwóch list wyborczych obozu opozycji, jej przedstawiciele zwyciężyliby w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Podczas sesji zamykającej posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w Sejmie, zgaszono wszystkie światła.
21.01.2023 21:02 Nowy sondaż poparcia partii. Wzrost sympatii wobec Zjednoczonej Prawicy

Ukazał się nowy sondaż poparcia partii politycznych. Według badania przeprowadzonego na zlecenie wPolityce.pl Zjednoczona Prawica zanotowała wzrost poparcia rzędu 3 punktów procentowych, co daje 37%-owy wynik. Dodatkowy punkt procentowy wpadł na konto Koalicji Obywatelskiej. Gdyby wybory przeprowadzono teraz, PSL, Kukiz '15 i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem.

Kaczbrod2
29.12.2022 22:48 Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń. Kaczyński się cieszy, rośnie przewaga PiS nad KO

Aż 39% ankietowanych jest gotowe zagłosować na Zjednoczoną Prawicę według sondażu grupy Social Changes przeprowadzonego na zlecenie serwisu wPolityce.pl. To aż 11% przewagi nad Koalicją Obywatelską, która zajęła drugie miejsce w oficjalnym notowaniu.

Mateusz Morawiecki, PiS
26.12.2022 20:08 Nowy sondaż poparcia partii. Popłoch w PiS-ie

Już jesienią 2023 roku wybory do parlamentu. Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych nie napawa optymizmem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ponad połowa Polaków deklaruje, że na pewno nie zagłosuje na partię rządzącą.

Jarosław Kaczyński
13.12.2022 09:38 Jarosław Kaczyński ma poważny problem. Ziścił się najczarniejszy sen prezesa

Bardzo złe wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego. Poza problemami z koalicjantem, prezes Prawa i Sprawiedliwości musi dodatkowo martwić się odpływającym elektoratem. Zgodnie z najnowszym sondażem przeprowadzonym dla natemat.pl, ugrupowanie w końcu straciło pozycję lidera i teraz to ono musi doganiać swojego odwiecznego wroga - Platformę Obywatelską. To, co martwi Nowogrodzką, jest powodem do nieskrywanej radości wśród opozycji.

EN 01408720 1133
12.12.2022 18:57 Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, prawica ma poważne kłopoty. Wyniki mogą zaskoczyć

Jak pokazuje najnowszy sondaż Kantar Public, Zjednoczona Prawica nie tylko nie ma szansy na utworzenie rządu - pozycję największego ugrupowania politycznego odbiera jej Koalicja Obywatelska.

Najnowszy sondaż nie jest optymistyczny dla Zjednoczonej Prawicy.
27.11.2022 13:59 Jarosław Kaczyński ma problem, sytuacja PiS jest ciężka. Wynik sondażu mówi wszystko

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator, najwyższy wynik w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych uzyskałoby ugrupowanie Zjednoczonej Prawicy. Nie oznacza on jednak dla Jarosława Kaczyńskiego wygranej, bowiem największą liczbę mandatów uzyskałyby partie opozycyjne.

jarosław kaczyński
07.11.2022 08:13 Jarosław Kaczyński ma poważny problem, sondaż ujawnił prawdę. PiS bez większości nawet z Konfederacją

Prawo i Sprawiedliwość wprawdzie zachowuje pierwsze miejsce, ale to samotne zwycięstwo tylko na papierze. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej, koalicja opozycyjna zdobyłaby łącznie więcej mandatów w Sejmie. Jarosław Kaczyński nie miałby co liczyć nawet na gest ze strony Konfederacji – wspólnymi siłami również nie zdołaliby utworzyć parlamentarnej większości.

sejm Piotr Molecki/East News
18.10.2022 22:56 Wyniki nowego sondażu nie pozostawiają złudzeń, PiS może mieć poważne kłopoty. Jarosław Kaczyński ma powody do niepokoju?

Czyżby piętrzące się problemy polskiego rządu, m.in. w kwestii braku węgla, braku pieniędzy z KPO, wysokiej inflacji oraz powszechnej drożyzny, w końcu odbiły się na opinii wyborców? Bardzo możliwe. Zdaniem ponad połowy respondentów w najnowszym sondażu United Surveys dla "Wirtualnej Polski", bez względu na wynik wyborów, to opozycja utworzy przyszły rząd. Pomimo iż wybory parlamentarne dopiero za rok, najbliższe miesiące zapowiadają się niezwykle intensywnie pod względem prognoz dotyczących tego kto będzie rządził naszym krajem w latach 2023-2027. Najnowszy sondaż na zlecenie "Wirtualnej Polski" nie pozostawia jednak złudzeń Jarosławowi Kaczyńskiemu, który rządzi i dzieli od przeszło 7 lat. Pytanie zadane uczestnikom badania brzmiało: Czy pana/pani zdaniem w wyborach parlamentarnych 2023 wygra PiS i będzie rządził trzecią kadencję? Jak odpowiedzieli respondenci?

Według sondażu Instytutu Badań Pollster, 52% Polaków nie chce w Sejmie Donalda Tuska.
26.08.2022 14:23 Bezlitosny sondaż dla Donalda Tuska. Czy lider opozycji ma się czego obawiać?

Według sondażu Instytutu Badań Pollster, zleconego na polecenie "Super Expressu" aż 52% Polaków nie chce, by w Sejmie znalazł się Donald Tusk. Czy oznacza to, że lider opozycji może obawiać się, iż jego obecność w szeregach partii przyczyni się do uzyskania mniejszej liczby mandatów?

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" PiS straci władzę w najbliższych wyborach.
25.08.2022 09:14 Nowy sondaż wyborczy. Jarosław Kaczyński ma się czego obawiać

W najnowszym sondażu wyborczym, przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", obóz Zjednoczonej Prawicy może liczyć na zwycięstwo w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Prognozowany wynik nie umożliwi jednak Jarosławowi Kaczyńskiemu sprawowania samodzielnej władzy.

Czarne chmury nad Zjednoczoną Prawicą. Koszmar obozu władzy właśnie staje się faktem
19.08.2022 14:16 Czarne chmury nad Zjednoczoną Prawicą. Ujawniono wyniki najnowszego sondażu, Kaczyński ma problem

Spełnia się czarny sen Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał swoim objazdem po Polsce pomóc swojej partii odbudować topniejące poparcie, ale ofensywa okazała się mieć odwrotne skutki. Na horyzoncie pojawiły się także inne, niezwykle palące problemy. W efekcie coraz wyraźniej zaznacza się exodus wyborców. Jeszcze chwila i Zjednoczona Prawica może stracić pozycję lidera.Tych wakacji Jarosław Kaczyński z pewnością nie może zaliczyć do udanych. W głowie prezesa PiS z pewnością kłębią się niedające spać po nocach myśli dotyczące nieudanej kampanii po kraju, pełnej wpadek i zderzeń z rzeczywistością nieco odmienną niż ta prezentowana w TVP, a na dodatek jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne kłopoty.Pozostawiony bez nadzoru obóz rządzący pogrążył się w totalnym chaosie, nie radząc sobie z narastającym niezadowoleniem Polaków w związku z drożyzną, obawami o to, czy zdołają ogrzać swoje domy czy wreszcie sytuacją na Odrze, którą tuszowano, narażając życie i zdrowie obywateli.Patrząc na to z dystansu, śmiało można powiedzieć, że cierpliwość wyborców i tak długo nie ulegała wyczerpaniu. W końcu jednak i ona osiągnęła swoje granice, a to oznacza tylko jedno. Na Nowogrodzkiej właśnie powinien zostać wszczęty alarm.

Jarosław Kaczyński ma problem, PiS słabszy z dnia na dzień, sondaż nie kłamie
02.08.2022 14:27 Jarosław Kaczyński może być przerażony. PiS tonie, sondaż to potwierdza

Łajba PiS nabiera coraz więcej wody i nie ma szans, by majestat Jarosława Kaczyńskiego poprawił notowania partii? Najnowszy sondaż to nie tylko czerwona kartka, ale wręcz moment, gdy prezes PiS musi pilnie wdrożyć plan awaryjny. Siedem dni wystarczyło, by partia rządząca straciła aż 13 mandatów. Do czasów jesiennych wyborów przestaną się w ogóle liczyć?PiS ma problem i ten problem nie jest mały. Jarosław Kaczyński ponosi klęskę za klęską w wielkim planie odbudowy potęgi partii przed wyborami zbliżającymi się wielkimi krokami.Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski ujawnia pożar trawiący Nowogrodzką. PiS w ciągu siedmiu dni stracił sporą grupę wyborców, a na domiar złego zyskali wszyscy wrogowie Jarosława Kaczyńskiego. Potęga PiS to już przeszłość i rządy Mateusza Morawieckiego chylą się ku końcowi?

Jarosław Kaczyński
22.07.2022 21:16 PiS traci poparcie, a Koalicja Obywatelska zyskuje. Najnowszy sondaż zapowiada zmiany na podium

Jarosław Kaczyński może się wściec, gdy zobaczy najnowszy sondaż Kantaru. Wynika z niego, że największym poparciem Polaków cieszy się obecnie Koalicja Obywatelska. W porównaniu z ostatnim zestawieniem, PiS straciło 3% głosów. Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, Jarosław Kaczyński nie miałby powodów do świętowania. Szampana wznosiłby za to Donald Tusk. Jarosław Kaczyński traci poparcie? Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony, gdy zapozna się z wynikami najnowszego sondażu Kantaru. Dane w nim zawarte nie są dla Prawa i Sprawiedliwości optymistyczne i wskazują na to, że partia rządząca powinna zacząć się bać. Choć wydawało się, że pozycja władzy jest niezagrożona, wszystko wskazuje na to, że Koalicja Obywatelska przestała deptać jej po piętach i nieoczekiwanie znalazła się na pierwszym miejscu. Chęć oddania głosu na opozycyjną koalicję wyraziło 27% ankietowanych. To o 1% więcej niż tych, którzy zadeklarowali się zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. Różnica niewielka, ale dziś z pewnością dla Donalda Tuska bardzo znacząca. Utrata przez obóz rządzący 3% poparcia oznacza, że zwiększająca się inflacja i widmo kryzysu gospodarczego skłoniło niektórych obywateli do przemyślenia swojej wiary w nieomylność rządu. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę... ...na podium pojawiłyby się jeszcze ex aequo dwie partie: Lewica oraz Polska 2050. Obie mogłyby liczyć na 8% poparcia. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja (6%) i PSL (5%). Fotele na Wiejskiej nie byłyby natomiast okupowane przez posłów Kukiz'15. Ugrupowanie Pawła Kukiza z wynikiem 3% nie przekroczyłoby progu wyborczego. Podobny los podzieliłoby Porozumienie Jarosława Gowina (1%) i AgroUnia (1%). Chęć pojawienia się przy urnie wyborczej zadeklarowało aż 69% ankietowanych. Tylko 7% osób biorących udział w sondażu przyznało, że na pewno nie wybierze się na głosowanie. Kantar Public przepytał 985 pełnoletnich obywateli Polski. Sondaż został zrealizowany techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) i odbył się w dniach 15-20 lipca. Artykuły polecane przez Goniec.pl:Przypadkowi ludzie uratowali 4-latkę. Dziecko było zamknięte w samochodzie, okno wybił antyterrorystaLimity na cukier w sklepach nadal obowiązują. Wiemy, czy go zabrakniePożar ścierniska przeniósł się na zboże. Strażacy na pomoc wezwali samolotyŹródło: interia.pl

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Sondaż pokazał wolę Polaków
06.07.2022 18:53 Kto powinien zastąpić Andrzeja Dudę? Polacy wskazali trzech faworytów, po nich przepaść

Kto zostanie kolejnym prezydentem Polski? Wszystko zostanie w rodzinie. Najnowszy sondaż pokazuje, że Polacy mają swój typ na nową głowę państwa i wydaje się, że najmocniejszy kandydat do nowego lokatora pałacu przy Krakowskim Przedmieściu ma odbywa obecnie praktyki do sięgnięcia po ważniejszą funkcję. Donald Tusk musi obejść się smakiem i pogodzić, że czas jego sukcesów politycznych minął?Prezydent Andrzej Duda musiał zapewniać we wtorek, że "jest normalny" i coraz bardziej zasadne staje się pytanie: kto zastąpi go na fotelu głowy państwa. Kandydatów do Pałacu Prezydenckiego jest kilku, a Polacy już zaczynają mieć swoje typy.Sondaż prezydencki na polskiej scenie politycznej bardziej przypomina konflikt tragiczny, gdzie można wybrać źle albo jeszcze gorzej. Polacy przez lata swojej historii nauczyli się jednak zawsze dostrzegać szansę na lepsze jutro i niczym Edyp liczyć, że uda im się oszukać los.Kim będzie następca Andrzeja Dudy? Wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wskazują, że PiS ma powody do zadowolenia, władza zostanie "w rodzinie".

To oni mogą zastąpić Andrzeja Dudę, sondaż pokazał, kogo chcą Polacy
01.06.2022 07:52 Polacy wskazali, kto ze Zjednoczonej Prawicy powinien zastąpić Andrzeja Dudę. Ogromna przewaga jednego polityka

Andrzej Duda konkurenta do zajęcia miejsca w Pałacu Prezydenckim ma bardzo blisko siebie. Sondaż wskazuje, że największe szanse na zostanie nową głową państwa ma... Mateusz Morawiecki. To obecny premier zdobył największe poparcie ankietowanych, ale nie jest jedynym typowanym przez Polaków możliwym przyszłym prezydentem.Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził sondaż dotyczący tego, kto z polityków Zjednoczonej Prawicy powinien zostać nowym prezydentem. Kandydatów było kilku, ale jest wyraźny lider.Najwięcej ankietowanych wskazało, że to nikt inny, a Mateusz Morawiecki powinien wystartować w wyborach prezydenckich, które planowane są na 2025 r. Premier zdeklasował swoich koalicyjnych kolegów i koleżanki.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
15.05.2022 20:57 Sondaż wyborczy: Zjednoczona Prawica na czele, Hołownia i Konfederacja tracą

Sondaż Estymator dla portalu dorzeczy.pl wskazuje na mocną pozycję Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński i koalicjanci mogą liczyć na 39,2 proc. poparcia. Liderem opozycji pozostaje Koalicja Obywatelska. To już kolejny sondaż, w którym traci Polska 2050 Szymona Hołowni.Najnowszy sondaż został wykonany na zlecenie prawicowego portalu. Jednak wynik Zjednoczonej Prawicy nie pozwoliłby jej na zdobycie sejmowej większości.

Jarosław Kaczyński
05.05.2022 21:41 Sondaż: Zjednoczona Prawica wciąż na czele stawki. Duży wzrost poparcia dla Lewicy

Zjednoczona Prawica pozostaje niekwestionowanym liderem w parlamencie i w tyle zostawia konkurencję - wynika z najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego dla Radia ZET. Ponadto, w porównaniu z poprzednim badaniem koalicja rządząca notuje wzrost poparcia. Mniej osób jest za to chętnych ruszyć do urn.W ostatnich dniach znów coraz głośniej mówi się o przyspieszonych wyborach. Zdaniem jednych, pogrążona w waśniach Zjednoczona Prawica nie zdecyduje się na taki krok w obawie przed utratą części miejsc w parlamencie. Inni zaś twierdzą, że Jarosław Kaczyński może chcieć wykorzystać ostatni moment, zanim na dobre rozszaleją się inflacja i drożyzna.Jeszcze w jednym z kwietniowych badań Zjednoczona Prawica znacznie traciła impet po tym, jak w wyniku wojny w Ukrainie skonsolidowała wokół siebie Polaków. Teraz jednak karta znów odwróciła się na korzyść ugrupowania, które zyskało nowych wyborców i umocniło swoją rolę na pozycji lidera.

Kaczyński
30.04.2022 09:16 Najnowszy sondaż parlamentarny. Zjednoczona Prawica wyraźnie traci poparcie

Znane są wyniki najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, w parlamencie znalazłyby się wszystkie obecne teraz ugrupowania. Na czele niezmiennie pozostaje partia Jarosława Kaczyńskiego, choć notuje ona wyraźny spadek w porównaniu z badaniem z marca.Wojna w Ukrainie na dobre zdominowała agendę, ale wcale nie oznacza to, że polityka krajowa stanęła w miejscu. Co więcej, konflikt za naszą wschodnią granicą odcisnął swoje piętno na wyborczych sondażach zwłaszcza w pierwszych tygodniach od rosyjskiej agresji.Po ponad 65 dniach od inwazji Rosji na Ukrainę efekt wojny znacząco jednak osłabł, a do zmartwień Polaków dołączyła rekordowa inflacja, dotykająca każdego z nas. Wszystko to sprawiło, że koalicja rządząca znów została zepchnięta do defensywy i zyskała kolejny powód do niepokoju.

Kaczyński
13.02.2022 07:53 Sondaż dla WP: PiS wciąż liderem, ale bez samodzielnej większości

Prawo i Sprawiedliwość jest w poważnych opałach. Najnowszy sondaż parlamentarny pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego nadal ma największe poparcie, jednak nie może liczyć na samodzielną większość. Co ciekawe, w badaniu ujęto także AgroUnię, na którą chce zagłosować 0,6 proc. wyborców.Zamieszanie z Polskim Ładem, inflacja, wysokie ceny prądu i gazu i nieudolne próby walki z pandemią, których zwieńczeniem był upadek ustawy lex Kaczyński, to tylko niektóre z klęsk, jakie w ostatnim czasie poniosła koalicja rządząca.W dynamicznie zmieniającym się świecie polityki tak drastyczne wpadki mogą poważnie rzutować na poparcie ugrupowania i skutecznie zniechęcać wyborców. Czy tak rzeczywiście jest, sprawdziła pracownia United Surveys, która przeprowadziła na zlecenie Wirtualnej Polski najnowszy sondaż partyjny.

Sejm
15.01.2022 14:44 SE: Zjednoczona Prawica traci poparcie w sondażach. Opozycja jest coraz bliżej

Sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster powinien zaniepokoić Zjednoczoną Prawicę. Choć koalicja rządząca nadal jest liderem, poparcie dla niej wyraźnie topnieje. Wyborców traci też Koalicja Obywatelska.Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych to znak ostrzegawczy dla partii Jarosława Kaczyńskiego i koalicjantów. To już kolejne badanie, w którym Zjednoczona Prawica odnotowuje spadek poparcia.

Jarosław Kaczyński
16.12.2021 18:46 Nowy sondaż wyborczy to koszmar senny Kaczyńskiego. Tak źle jeszcze nie było

Topnieje przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Obywatelską. Według najnowszego sondażu dla pracowni Kantar, w grudniu na PiS zagłosowałoby 28 proc. osób biorących udział w wyborach. Drugim wyborem, z wynikiem 26 proc. byłaby opozycją pod wodzą Donalda Tuska. Oprócz nich w rządzie znalazłby się ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 11 proc. oraz Konfederacja (8 proc.) i Lewica (6 proc.).Najnowszy sondaż pracowni Kantar został opublikowany w poniedziałek 13 grudnia przez "Fakty" TVN oraz TVN24. Badania zostały przeprowadzenia pomiędzy 10 a 12 grudnia.Pierwsze miejsce i 28 proc. głosów to wynik PiS wraz z Solidarną Polską i Republikanami. Na drugim miejscu z wynikiem 26 proc. znalazłaby się Koalicja Obywatelska, a ruch Szymona Hołowni zająłby trzecie miejsce z wynikiem 11 procent. Przedostatnie miejsce należałoby do Konfederacji z 8 proc. głosów a ostatnią siłą w Sejmie byłaby Lewica z wynikiem 6 procent.Jak wynika z sondażu Kantar, do Sejmu nie dostałyby się PSL-Koalicja Polska (3 proc.), Kukiz'15 (1 proc.) oraz partia Porozumienie Jarosława Gowina - również 1 proc. głosów.Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo