Rodziców i dzieci czekają już drugie z rzędu wakacje w trakcie pandemii koronawirusa. Z tego względu wakacyjne wyjazdy muszą odbyć się w ścisłym reżimie sanitarnym, by zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia wśród dzieci i kadry opiekuńczej.
Na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiła się bardzo ważna informacja, którą przekazał szef kancelarii, Michał Dworczyk. Polski rząd chce przyspieszyć proces szczepień w kraju, dlatego cały czas szuka nowych rozwiązań. Tym razem chodzi o seniorów, a dokładnie wszystkie osoby po 70. roku życia, czyli osoby, które najbardziej narażone są na powikłania po COVID-19.
Polacy, zarówno widzowie, jak i sami artyści, długo czekali na powrót koncertów, które z powodu pandemii koronawirusa w Polsce zostały zawieszone już wiele miesięcy temu. Dotychczasowe przepisy zakładały, że większość wydarzeń kulturalnych może się odbywać, ale - z małymi wyjątkami - bez udziału publiczności.Ponadto można było organizować imprezy na otwartym powietrzu, jednak zapis w ustawie wyraźnie podkreślał, że wyjątkiem była w tym przypadku działalność grup cyrkowych i zespołów muzycznych.
Podczas zaplanowanego na 26 stycznia posiedzenia rządu, przyjęto projekt nowelizacji ustawy o ruchu drogowym. W myśl nowych przepisów uregulowane zostały prawne statusy między innymi hulajnóg elektrycznych, czy deskorolek. Co czeka użytkowników tych pojazdów?
Czy rząd zdecyduje się na wprowadzenie zakazu przemieszczania się? Olga Semeniuk, wiceministra rozwoju na antenie RMF FM wyjaśniła, jakie są rządowe plany na walkę z pandemią koronawirusa. Nie mamy dobrych wieści.
Krystyna Pawłowicz jest niezwykle aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Bardzo często komentuje bieżące wydarzenia, a także wchodzi w interakcję z innymi internautami.
Polski rząd już oficjalnie potwierdził decyzję o reformie OFE i przyjął stosowną ustawę. Trafi teraz do sejmu, gdzie zostanie poddana głosowaniu. Likwidacja funduszu ma rozpocząć się w sierpniu, a reforma ma być ukończona na początku 2022 roku.
W środę (3 marca) na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z premierem Mateuszem Morawieckim podjęli decyzję o dostarczeniu maseczek ochronnych do regionów z największą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Waldemar Kraska na antenie TV Republika zaznaczył, że obecnie rząd nie doszedł do konkretnych ustaleń w sprawie restrykcji, które będą obowiązywały w okresie Wielkiejnocy. Eksperci zajmują się monitorowaniem sytuacji epidemiologicznej. Wszystko wskazuje jednak na to, że Ministerstwo Zdrowia nie zrezygnuje z limitu osób przy stole.
W ostatnich dniach ogłoszono, jak będzie wyglądać nowy system wprowadzania obostrzeń związanych z pandemią. Część z nich będzie obowiązywała całą Polskę, ale inne dotyczyć będą poszczególnych województw, które mają wysokie wskaźniki nowych zachorowań.
W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem przed kilkoma dniami Narodowy Fundusz Zdrowia - na polecenie ministra zdrowia - wysłał do szpitali pismo, w którym zaleca, by ograniczyły planowe badania i operacje. Działania mają na celu oszczędzanie środków, sprzętu i członków personelu potrzebnych do walki z pandemią.
Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o zaostrzeniu obostrzeń w związku z dużą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem w kolejnych województwach. Do woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego od poniedziałku 15 marca dołącza woj. lubuskie oraz mazowieckie.
Podczas porannej rozmowy w RMF FM Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień wypowiedział się na temat tego, jak może wyglądać w Polsce okres świąt wielkanocnych. Podzielił się spostrzeżeniami na temat ewentualnych modeli dalszej dynamiki rozwoju pandemii oraz restrykcji, które mogą nas czekać w najbliższym czasie.- Przestrzegając dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny. Oczywiście, patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczać żadnego scenariusza - powiedział na antenie Michał Dworczyk.
Według nieoficjalnych informacji polski rząd szykuje się na realizację najczarniejszego scenariusza. Wczoraj padł kolejny rekord dziennej liczby zakażeń. Dane poinformowały o 27 278 nowych przypadkach. Z powodu koronawirusa zmarło 78 osób, a z powodu COVID-19 i chorób współistniejących 278 osób. To rekord tego roku i drugi najwyższy wynik od początku trwania pandemii w Polsce.
Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy rząd szykuje właśnie nowe rozwiązanie, które miałoby pomóc osobom dotkniętym przez epidemię koronawirusa. Chodzi o wprowadzenie bonów żywnościowych, którymi można byłoby płacić w restauracjach oraz innych jadłodajniach.
Od wczoraj cała Polska została objęta lockdownem. Wszystko przez szalejąca w naszym kraju III falę pandemii koronawirusa. Zamknięte pozostają kina, teatry, siłownie, kluby fitness, solaria, baseny oraz znaczna część sklepów w galeriach handlowych. Wiele osób w tej sytuacji zastanawia się co z kościołami i innymi miejscami kultu religijnego. Pytanie jest gorące, ponieważ zbliżają się święta wielkanocne.
Syn byłej premierki Beaty Szydło stał się gorącym tematem w ostatnich dniach. Media przypomniały, że mężczyzna w 2019 roku porzucił stan kapłański. Teraz znów o Tymoteuszu zrobiło się głośno za sprawą tego, że zmienił nazwisko i podjął pracę w firmie ERG Bieruń Folie, w której udziały posiadają Daniel Obajtek oraz Beata Szydło. Tymoteusz w końcu przerwał milczenie. Mężczyzna wydał specjalne oświadczenie. Posłużył się pośrednikiem.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział Nowy Ład, czyli plan odbudowy Polski po koronakryzysie. Jednym z zapisów programu miało być uwolnienie emerytur od podatków. Szczegóły Nowego Ładu mieliśmy poznać wczoraj, niestety rząd znów nie dopełnił swojej obietnicy.Póki co, nie jest znana dokłada data, kiedy PiS zaprezentuje swój program na odbudowę gospodarki po kryzysie. Przecieki w rządzie mówią o połowie kwietnia, jednak na tę chwilę to nic pewnego. Co zatem wiemy? Dziś nie ma co liczyć na odpodatkowanie emerytur i nagły wzrost świadczeń, wiemy jednak, jakie podatki odprowadzają seniorzy i co mogą zrobić, by otrzymać wyższe świadczenia.
Rząd podjął ważną decyzję dotyczącą obowiązku noszenia maseczek przez Polaków. Wprowadzono zmiany na liście osób, które nie muszą już zakrywać nimi ust w przestrzeni publicznej. Podano też istotne informacje na temat tego, gdzie obowiązuje obostrzenie. Warto zapoznać się z nowymi informacjami, aby uniknąć ewentualnej kary.
Richard Sulik był słowackim minister gospodarki i wicepremierem tego kraju. Szefuje on jednej z 4 partii wchodzących w skład szerokiej koalicji składającej się na słowacki rząd Igora Matovicza. Od ponad 3 tygodni Słowacja mierzy się z kryzysem w rządzie, a kolejni ministrowie składają dymisje.
Pomysł zmian w ustawie Prawo o ruchu znów powraca. Nowe prawo będzie bardzo rygorystyczne wobec kierowców, którzy uchylają się od obowiązkowych badań technicznych pojazdów. Znowelizowane przepisy budzą spore kontrowersje, ponieważ całkowicie wywracają znaną nam rzeczywistość. Wiemy kiedy nowe przepisy wejdą w życie.
Obecnie większość sklepów i punktów usługowych funkcjonuje w trybie zaostrzonego rygoru sanitarnego. Niestety, wszystko może zmienić się już w najbliższy weekend. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd chce jak najmocniej ograniczyć działalność wielu podmiotów.
Dziennikarze “Faktu” dotarli do sensacyjnych planów rządu. Według ich doniesień premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Gowin pracują obecnie nad planem, który miałby pomóc gospodarce podnieść się po epidemii koronawirusa. Pomysł wzbudził dużo kontrowersji. Niektórym osobom przypomina bowiem rozwiązania stosowane za czasów PRL-u.
Eksperci serwisu Money.pl publikują wstrząsające informacje. Wszystko wskazuje na to, że lockdown pozostanie z nami dłużej, niż zapowiadają rządzący. Jak piszą na łamach swojego portalu specjaliści, to się nie uda - wskazując na luzowanie obostrzeń i znoszenie restrykcji po 9 kwietnia. Jaki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny?
RMF FM dotarło do informacji mówiących, jakie zmiany pojawią się w ogólnopolskim programie szczepień przeciwko COVID-19. Mają one zostać ogłoszone we wtorek, 30 marca po godz. 15:00 na specjalnej konferencji prasowej, w której udział wezmą premier Mateusz Morawiecki oraz minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.
Mijają trzy miesiące odkąd Polacy zaczęli płacić podatek cukrowy, czyli dodatkową opłatę za słodkie napoje. Efekt jest piorunujący. Z najnowszych danych opublikowanych przez NielsenIQ wynika, że ceny wzrosły o 25 proc. Spada zaś konsumpcja napojów objętych podatkiem. Spada wszędzie, poza jedną kategorią. Dane zebrane przez analityków dotyczą stycznia oraz lutego.
Nowe obostrzenia, które weszły w życie w sobotę 27 marca będą obowiązywać do piątku 9 kwietnia. Rząd zdecydował między innymi o zamknięciu punktów usługowych, żłobków i przedszkoli. Wprowadzono także limity osób w kościołach i sklepach.