NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pogrzeb

Pogrzeb

trumna trębacz
29.10.2023 08:04 Pogrzebowy trębacz zamieścił ogłoszenie. Internauci są zniesmaczeni

Każda rodzina pragnie, by pogrzeb bliskiej jej osoby był godnym uczczeniem pamięci zmarłego. Piękne kwiaty, wiązanki, znicze, mowa księdza to jednak nie wszystko, bowiem coraz częściej ceremonii towarzyszy także podniosła muzyka. Właśnie dlatego pewien trębacz ze Śląska postanowił zareklamować swoje usługi, licząc na to, że przyciągnie uwagę rzeszy klientów. W tym celu pokusił się o zamieszczenie specyficznego ogłoszenia.

trumna karawan
28.10.2023 18:53 Rodzina pochowała 44-latka. Miesiąc później zadzwonił do siostry

Rodzina usłyszała, że 44-letni mężczyzna zginął. Najbliżsi wyprawili mu pogrzeb, po czym po 40 dniach na jaw wyszło, że prawda jest zupełnie inna. Siergiej K. nie tylko zadzwonił do siostry, mimo iż został pochowany. Mężczyzna wrócił do rodzimej Buriacji i zobaczył własny grób. Zwrócił uwagę na jedną rzecz.

świeczka
27.10.2023 09:05 Co z pogrzebem zamordowanego 6-latka z Gdyni? Prokuratura właśnie potwierdziła

Tragedia, jaka wydarzyła się 20 października w Gdyni, wstrząsnęła niemal całą Polską. Ojciec miał zamordować swojego 6-letniego syna. Podejrzewany Grzegorz Borys ukrywa się przed policją i wciąż jest na wolności. Kiedy odbędzie się pogrzeb małego Olka? Są wstępne informacje.

pogrzeb
26.10.2023 14:29 Ksiądz zażądał zbyt wysokiej opłaty za pogrzeb. Został aresztowany

Jak podała w minioną środę włoska agencja Ansa, sycylijskie służby zatrzymały księdza, który zażądał zbyt wysokiej opłaty za odprawienie uroczystości pogrzebowej. Duchowny usłyszał już zarzuty. Co mu teraz grozi?

pieniądze trumna
24.10.2023 15:05 Poszła załatwić pogrzeb. Kwota za kwadrans modlitwy ścięła ją z nóg

Strata bliskiej nam osoby nigdy nie jest łatwa, a gdy okazuje się na dodatek, że w tym trudnym czasie spotykamy się z kompletnym brakiem empatii i zrozumienia, potrafi zostawić trwałe blizny. O takich właśnie może mówić pani Dorota, która w ostatnim czasie pożegnała ukochanego tatę. Chcąc wyprawić mu godny pogrzeb wybrała się do kancelarii parafialnej, a tam przeżyła niespodziewany szok. Słowa, jakie padły z ust księdza do dziś muszą tkwić jej w głowie. Niewiarygodne wręcz, że znów musimy opisywać takie zdarzenie.

trumna pogrzeb
21.10.2023 19:12 Dramatyczne sceny podczas pogrzebu. Zmarła nagle zaczęła oddychać

Pogrzeb 90-letniej kobiety zakończył się pilną akcją służb. Wszystko za sprawą makabrycznego odkrycia pracowników firmy pogrzebowej, którzy mieli złożyć trumnę z ciałem do grobu. Na 15 minut przed uroczystością zauważono, iż denatka… żyje, gdyż oddycha. Hiszpańskie media podały jednak, iż finał tej sprawy okazał się tragiczny.

trumna ksiądz
21.10.2023 17:21 Nigdy nie mów księdzu tych rzeczy. Dzięki temu pogrzeb będzie tańszy

Pogrzeb to nie tylko smutna uroczystość, ale przede wszystkim droga uroczystość. Pieniądze potrzebne do zorganizowania ostatniego pożegnania bliskiej osoby są dla wielu wręcz przerażające. Ekspertki zdradziły, jak zmniejszyć koszty pogrzebu. Wystarczy znać dwa proste triki.

Anastazja Rubińska
17.10.2023 16:12 Tak wygląda grób zamordowanej Anastazji. Jeden szczegół wzrusza do łez

Cała Polska przez długi czas żyła tragiczną sprawą Anastazji Rubińskiej, która w czerwcu została zamordowana na greckiej wyspie Kos. Od jej śmierci minęły już 4 miesiące. Rodzina cały czas nie może pogodzić się ze stratą i niemal codziennie odwiedza grób Anastazji, którego obecny widok mocno chwyta za serce.

trumna pieniądze
17.10.2023 10:20 Ile kosztuje stypa? Pieniądze z zasiłku pogrzebowego nie wystarczają

Ile kosztuje stypa? Wyprawienie poczęstunku dla żałobników biorących udział w pogrzebie może być ogromnym wydatkiem. Ceny, jakie trzeba zapłacić za jedną osobę, poważnie nadszarpują budżet rodziny żegnającej zmarłego. Znamy konkretne kwoty.

cmentarz
12.10.2023 15:44 Zmiany w prawie spadkowym już od 4 listopada. Niektórzy stracą prawo do dziedziczenia

Zmiany w prawie spadkowym już za chwile wejdą w życie. Nowelizacja przepisów ma pomóc w kwestii dziedziczenia spadków po zmarłych. Poza zawężeniem list osób upoważnionych do ubiegania się o pieniądze i inne dobra po bliskich, kluczowe ma być skrócenie postępowań spadkowych. Wyjaśniamy.

ksiądz pogrzeb
11.10.2023 15:38 Pogrzeb rodziny zmarłej w wypadku na A1. Poruszające słowa księdza

Pogrzeb rodziny, która zginęła w tragicznym wypadku na autostradzie A1, zgromadził tłumy. Uroczystość odbyła się w kościele w świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Myszkowie. Słowa księdza prowadzącego ostatnią drogę Martyny, Patryka i 5-letniego Oliwerka poruszają.

świeczka wypadek
09.10.2023 22:54 Tragedia na autostradzie A1. Znane są data i miejsce pogrzebu ofiar

Wrześniowa tragedia na autostradzie A1 wstrząsnęła całą Polską. Wypadek, w którym zginęli kobieta, mężczyzna i ich mały synek była w ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów, na które dyskutowano w cieniu żałoby najbliższych dla zmarłych osób. Ci wkrótce będą mogli w końcu pożegnać swoją rodzinę w godny sposób. Właśnie przekazano wieści na temat uroczystości pogrzebowych pani Martyny, pana Patryka i Oliwierka.

trumna
05.10.2023 22:10 Pogrzeb 4-letniego Mareczka z Zabierzowa. Pochował, go ksiądz, który go chrzcił

Zabierzów pożegnał zmarłego w przedszkolu 4-letniego chłopca. Dziecko, które wpadło do studni i utopio się w niej zostało złożone do grobu. Pogrzeb małego Mareczka przyciągnął do kościoła tłumy, a ksiądz nie ukrywał braku zrozumienia dla śmierci chłopca. W czasie ceremonii głos zabrał również ojciec Mareczka.

trumna
05.10.2023 18:24 Nie żyją trzy aktorki, ich ciała zostały zamienione. Prokuratura podjęła decyzję

Córka zobaczyła ciało matki w trumnie dzień przed pogrzebem i była pewna, że doszło do fatalnej pomyłki. Pani Wanda zginęła w wypadku samochodowym wraz z dwoma innymi kobietami. Ciała zostały błędnie zidentyfikowane, teraz sprawą zajmuje się prokuratura. Co ważne, jedna ze zmarłych została już pochowana na cmentarzu.

ksiądz trumna pogrzeb
28.09.2023 22:51 Parafia ogłosiła nagłe zmiany w pogrzebach, wierni nie kryją zdziwienia. "To mnie zaskoczyło"

Ksiądz z podpoznańskiej parafii w Koziegłowach zapowiedział wielkie zmiany w pogrzebach. Już w październiku w kościele będą mogły pojawiać się… trumny z ciałem zmarłego. Oświadczenie proboszcza wywołało spore zdziwienie wśród innych wiernych.

Trumna
27.09.2023 13:07 Druzgocące wieści. Polaków nie stać na pogrzeby. Jak sobie radzą? PIBP alarmuje

W dobie szalejącej inflacji Polacy coraz częściej odkrywają, że nie stać ich na pewne rzeczy. O ile z wakacji, czy drogich ubrań można zrezygnować, o tyle pewnych rzeczy uniknąć się nie da. Okazuje się, że podwyżki dotknęły również usługi, z których każdy z nas kiedyś będzie musiał skorzystać.

trumna karawan
23.09.2023 08:18 Pogrzeb 90-latki został przerwany przez pracowników cmentarza. Był jeden powód

Pogrzeb seniorki zakończył się wezwaniem ratowników i policji. Kobieta została złożona do trumny, chociaż oddychała. Pracownicy cmentarza w Saragossie na północnym wschodzie Hiszpanii byli przerażeni. Finał tej sprawy jest tragiczny.

pogrzeb
20.09.2023 22:47 Żukowo. Wzruszający pogrzeb strażaków z OSP. "Niosąc pomoc, ponieśli najwyższą ofiarę"

W środę 20 września odbył się pogrzeb druhów OSP Żukowo. Karolina i Łukasz zginęli, gdy jechali ratować innych. Podczas ostatniego pożegnania towarzyszyły im tłumy ludzi i liczne delegacje z Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy pożegnali druhów w przejmujących słowach.

balsamista, pochówek
19.09.2023 19:40 Balsamista ujawnił, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Niewiarygodne, co robi się przed pochówkiem

Wielu zastanawia się, co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci. Ci, którzy zawodowo zajmują się przygotowywaniem zmarłego do pochówku, mogą powiedzieć na ten temat nieco więcej. Balsamista zdradził, jak wyglądają szczegóły tego procesu. Niektórzy mogą być bardzo zdziwieni. 

cmentarz
16.09.2023 19:43 Podczas pogrzebu zauważyli, że coś wystaje z ziemi. Gdy zrozumieli o co chodzi, zaczęli uciekać

Skandaliczne sceny na pogrzebie w Zielonej Górze. W trakcie uroczystości jej uczestnicy zauważyli wystające z rozkopanego grobu ludzkie kości, w tym czaszkę. Przerażeni żałobnicy i prowadzący ceremonię ksiądz uciekli w przerażeniu. Rodzina zmarłego zgłosiła sprawę na policję.

ksiądz
14.09.2023 15:16 Zdradziła, jak wyglądała organizacja pogrzebu jej matki. Ksiądz zabrał głos

Jedna z internautek opisała w sieci, jak przebiegała organizacja pogrzebu jej matki. Kobieta zdradziła szczegóły pochówku i napisała, że parafia, która się nimi zajmowała “powinna nosić imię Matki Boskiej Pieniężnej”. Na jej wpis zareagowało mnóstwo osób. Głos zabrał również ksiądz, który stwierdził, że to pomówienie.

Zakład pogrzebowy
08.09.2023 16:56 Musieli wykupić ciało z zakładu pogrzebowego. Afera w polskim mieście

Jak donieśli lokalni reporterzy, Zakład Opiekuńczo-Leczniczym w Klęczanach przekazuje ciała zmarłych do zakładu pogrzebowego w Limanowej. Następnie rodzina musi je “wykupić” za aż 500 zł. Właściciel zakładu nie widzi kontrowersji i obwinia rodziny o nieznajomość przepisów.

trumna
05.09.2023 11:51 [TYLKO U NAS] Kremacja czy tradycyjna trumna? Odpowiedzi Polaków mogą zaskoczyć

Śmierć jest rzeczą nieuniknioną, dlatego też temat samego pogrzebu oraz jego formy nie jest nikomu obcy i coraz częściej staje się przedmiotem debaty publicznej. W Polsce wciąż najpopularniejsze jest tradycyjne złożenie ciała do grobu, ale coraz więcej osób wybiera również kremację. Właśnie dlatego portal Goniec.pl postanowił sprawdzić, czy trend ten ma szansę wkrótce opanować branżę funeralną. Na nasze zlecenie pracownia SW Research zapytała Polaków wprost o to, jaką formę pochówku preferują.

trumna
04.09.2023 12:08 [TYLKO U NAS] Czy zasiłek pogrzebowy powinien zostać podwyższony?

Zasiłek pogrzebowy od ponad 12 lat nie zmienił się nawet o grosz i wciąż wynosi 4 tys. złotych. Nie da się jednak nie zauważyć, że od 2011 roku ceny także i w branży funeralnej mocno poszły w górę. Właśnie dlatego tak aktualna i potrzebna jest debata nad zasadnością podwyższenia świadczenia. A co na to Polacy? Pracownia SW Research przeprowadziła na zlecenie Goniec.pl sondaż w tej sprawie.

policja
01.09.2023 12:14 Polak zmarł w Austrii, ale policja nie powiedziała rodzinie. Córka mężczyzny przerwała milczenie

Polak zmarł w Austrii, a policja mimo posiadania wiedzy o zgonie mężczyzny nie poinformowała o tym rodziny. - To jest po prostu coś żałosnego, to jest niedopuszczalne - powiedziała pani Ewelina rozmowie z RMF FM. Kobieta opowiedziała o absurdalnej sytuacji i ogromnych pieniądzach, jakie musi teraz zapłacić, aby sprowadzić ojca do Polski. Austriacy pochowali bowiem Polaka na koszt państwa, gdyż nikt nie zgłaszał się po ciało.

None
30.08.2023 22:38 Kulisy pogrzebu Prigożyna wyszły na jaw. Pracownicy cmentarza zabrali głos

Pogrzeb Jewgienija Prigożyna był cichy i zorganizowany bardzo szybko. Na jaw wychodzą kulisy wtorkowego złożenia do grobu ciała szefa grupy Wagnera. Pracownik cmentarza w Petersburgu ujawnił, jak wyglądali goście obecni na pogrzebie.

pogrzeb Jewgienija Prigożyna
30.08.2023 08:21 Tajemnicza kartka na grobie Jewgienija Prigożyna. Jeden wers daje do myślenia

We wtorek 29 sierpnia na cmentarzu w Petersburgu pochowany został Jewgienij Prigożyn, który miał zginąć w katastrofie lotniczej w obwodzie twerskim. Ceremonia była długo utrzymywana w tajemnicy i nie pojawili się na niej żadni rosyjscy oficjele. Mimo tego, mediom udało się dotrzeć do zdjęć z uroczystości, a te zwracają uwagę na jedną, interesującą rzecz. Na grobie szefa Grupy Wagnera pojawiła się tajemnicza kartka z wierszem o wymownej treści.

cmentarz Jewgienij Prigożyn
29.08.2023 23:05 Pogrzeb Jewgienija Prigożyna miał zaskakujący przebieg. Nikt się nie spodziewał

Pogrzeb Jewgienija Prigożyna. Szczątki szefa grupy Wagnera zostały złożone do grobu tuż obok jego ojca. Tylko rodzina i najbliżsi obecni byli na ceremonii. Kreml utrzymuje, że prośbą było, by pogrzeb miał charakter prywatny.