Goniec.pl > Podsumowanie Wydarzeń Na Świecie

Podsumowanie Wydarzeń Na Świecie

Podsumowanie wydarzeń na świecie

Aresztowanie członka Gwardii Narodowej w USA
17.04.2023 19:33 Raport Gońca ze Świata. Wyciek tajnych dokumentów w USA i zamach stanu w Sudanie

W Sudanie trwają starcia, które mogą przerodzić się w wojnę domową, a w Stanach Zjednoczonych wrze po wycieku tajnych dokumentów, które skomplikowały stosunki USA z ich bliskimi partnerami na świecie. Między innymi o tym piszemy w dzisiejszym Raporcie Gońca ze Świata. 

None
26.03.2023 22:05 Raport Gońca ze Świata. Czarne chmury nad TikTokiem oraz rosyjskie groźby nuklearne

Doniesienia ze świata z mijającego tygodnia zostały zdominowane przez wizytę Xi Jinpinga w Moskwie, jednak w kolejnym wydaniu Raportu Gońca ze Świata poruszamy także inne tematy. W Syrii doszło do ataków na amerykański personel. Nad TikTokiem zbierają się ciemne chmury, a jego szef był przesłuchiwany w Kongresie. Miedwiediew zagroził użyciem broni jądrowej w przypadku próby wyzwolenia Krymu, a Putin poinformował o rozmieszczeniu taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi. 

None
19.03.2023 19:10 Raport Gońca ze Świata. Putin odwiedza Ukrainę, a Trump wzywa do protestów

Władimir Putin odwiedził okupowane przez Rosję ukraińskie terytoria. Rosyjski myśliwiec uderzył w amerykańskiego drona nad Morzem Czarnym. Trump znowu wzywa do protestów w swojej obronie, a Francją cały czas wstrząsają protesty związane z podwyższeniem wieku emerytalnego. Między innymi o tym w kolejnym wydaniu Raportu Gońca ze Świata. 

None
12.03.2023 18:48 Raport Gońca ze Świata. Masowe protesty w Gruzji oraz rosyjski ostrzał rakietowy z użyciem pocisków hipersonicznych

W kolejnym Raporcie Gońca ze Świata piszemy między innymi o masowych protestach w Gruzji wywołanych przez procedowanie ustawy, która określana była jako prokremlowska, a także największym rosyjskim ostrzale rakietowym w 2023 roku, w którym wykorzystano pociski hipersoniczne. 

None
05.03.2023 21:53 Raport Gońca ze Świata. Katastrofa kolejowa w Grecji oraz ataki na terenie Rosji

W Grecji doszło do tragicznej katastrofy kolejowej, a w Rosji do ataków niezidentyfikowanych "sabotażystów". W dzisiejszym Raporcie Gońca ze Świata o tym, a także o ważnych zmianach geopolitycznych zachodzących w Azji Centralnej oraz niepojących doniesieniach z Iranu, który ma być o krok od możliwości stworzenia bomby atomowej.   

Raport Gońca ze Świata. Trzęsienie ziemi w Turcji
12.02.2023 18:37 Raport Gońca ze Świata. Trzęsienie ziemi i niezidentyfikowane obiekty nad USA

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii, które doprowadziło do katastrofalnych zniszczeń, zdominowało doniesienia ze świata z ostatniego tygodnia. W kolejnym podsumowaniu piszemy jednak także o innych istotnych wydarzeniach, w tym m.in. o zestrzeleniu niezidentyfikowanych obiektów powietrznych, które znajdował się nad Alaską oraz Kanadą, upadku rządu w Mołdawii czy wizytach Wołodymyra Zełenskiego w europejskich stolicach. W minionym tygodniu wiele kontrowersji wzbudziła także kwestia występu rosyjskich i białoruskich sportowców na zbliżających się igrzyskach olimpijskich, które mają odbyć się w Paryżu w 2024 roku. Co więcej, ostatnie dni przyniosły niestety kolejne tragiczne wieści z Ukrainy - rosyjskie wojsko przeprowadziło kolejne zmasowanie bombardowanie ukraińskich miast.

Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping
05.02.2023 19:13 Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

W kolejnym podsumowaniu najważniejszych wiadomości ze świata piszemy między innymi o chińskim balonie obserwacyjnym nad terytorium Stanów Zjednoczonych, który został zestrzelony przez amerykański myśliwiec, a także o tragicznym zamachu w Pakistanie, w którym zginęło ponad 100 osób.Sprawa chińskiego balonu nad USA jeszcze bardziej komplikuje i tak już napięte stosunki pomiędzy oboma mocarstwami, natomiast zamach w Peszawarze może przyczynić się do powstania nowego konfliktu pomiędzy rządzącymi w Afganistanie talibami a Pakistanem.

Raport Gońca ze Świata. Zamieszki w Izraelu
29.01.2023 17:31 Raport Gońca ze Świata. Wybory w Czechach oraz ataki w Izraelu

W kolejnym wydaniu Raportu Gońca ze Świata piszemy między innymi o nowym prezydencie Czech, operacji izraelskich sił, w której zginęło co najmniej 9 Palestyńczyków, a także o aferze korupcyjnej w najbliższym otoczeniu Wołodymyra Zełenskiego i ryzyku wybuchu kolejnego konfliktu w Afryce. Doniesienia z minionego tygodnia zostały zdominowane przez informację na temat przekazania Ukrainie czołgów z Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych, jednak w ostatnich 7 dniach na świecie wydarzyło się znacznie więcej. Duże kontrowersje wywołała interwencja sił izraelskich na okupowanym Zachodnim Brzegu, a w Europie doszło do ataków nożowników w Hiszpanii oraz Niemczech.

Podsumowanie wydarzeń na świecie. Protesty we Francji
22.01.2023 22:14 Raport Gońca ze Świata. Strzelanina w USA i zamieszki we Francji

Miniony tydzień obfitował w wiele gorących i często tragicznych wydarzeń na świecie. Dziesięć osób zginęło w strzelaninie, do której doszło w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Turcją a Szwecją stają się coraz bardziej napięte, m.in. przez incydent, w którym szwedzki polityk spalił Koran przed turecką ambasadą. Z kolei we Francji i w Peru doszło do masowych protestów, które przerodziły się w zamieszki. Do strzelaniny w Stanach Zjednoczonych doszło podczas obchodów chińskiego Nowego Roku. Napięte stosunki pomiędzy Turcją a Szwecją komplikują wejście skandynawskich państw do NATO. Z kolei protesty we Francji sparaliżowały kolej i spowodowały utrudnienia w ruchu lotniczym i w działaniu szkół. Zapraszamy na podsumowanie tych wydarzeń.