Tadeusz Rydzyk porównał swoich przeciwników do zbrodniarzy wojennych Żródło: East News Jakub Kaminski

Tadeusz Rydzyk skarży się na ataki na swoją fundację. Porównał się do Jerzego Popiełuszki

27 Kwiecień 2021 Irmina JachIrmina Jach

Tadeusz Rydzyk od wielu lat znajduje się w centrum zainteresowania mediów i organizacji publicznych. Członkowie Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska próbują dotrzeć do informacji o tym, jak duże pieniądze ze środków publicznych trafiają na rzecz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacji Lux Veritatis i Fundacji Nasza Przyszłość. Nie podoba się to toruńskiemu redemptoryście.

Tadeusz Rydzyk konsekwentnie robi wszystko, by kwestia jego dochodów pozostała niejawna. Obecnie trwa postępowanie sądowe w tej sprawie. Wiadomo, że dyrektor Radia Maryja i jego współpracownicy nie pojawili się na ostatniej rozprawie. Toruński redemptorysta postanowił jednak przerwać milczenie i udzielił obszernego wywiadu.

Tadeusz Rydzyk porównał swoich przeciwników do zbrodniarzy wojennych

W rozmowie z jednym z dzienników Tadeusz Rydzyk zdecydowanie nie przebierał w słowach. Osoby, które chciałyby poznać prawdę o jego finansach oskarżył o działanie według metod Hitlera i Stalina. Samego siebie porównał z kolei do zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki.

- Od początku odbiera się nam dobre imię przez kłamstwa, oszczerstwa i tym podobne, bo tak się robi, jeżeli chce się kogoś zniszczyć. Tak robił Hitler, tak robił Stalin, tak robili w Hiszpanii, w Meksyku. Tak było z księdzem Jerzym Popiełuszko - odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano - grzmiał Tadeusz Rydzyk w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Toruński redemptorysta wspomniał także o „pewnych mechanizmach niszczenia Radia Maryja”, które rzekomo mają mieć miejsce od kilku lat. Członkowie rozmaitych organizacji mają - jego zdaniem - wyłapywać opozycjonistów, żeby ich zneutralizować.

W kieleckim szpitalu zmarł jordański sportowiec Rashed Al SwaisatW kieleckim szpitalu zmarł jordański sportowiec Rashed Al SwaisatCzytaj dalej

- To jest podobne do działania Lenina. Lenin, jak widział, że powstała jakaś grupa opozycyjna, polecał tworzyć wiele takich grup w różnych miejscach, ale to były jego organizacje, które stwarzały pozory, że są opozycyjne. W rzeczywistości wyłapywały opozycjonistów, żeby ich zneutralizować. To samo dzieje się wobec Radia Maryja i Telewizji Trwam - stwierdził.

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska od 2016 roku dąży do pozyskania informacji o funduszach publicznych przekazanych na rzecz fundacji i uczelni prowadzonych przez ojca Tadeusza Rydzyka. Niestety, do tej pory bezskutecznie.

Stowarzyszenie skierowało akt oskarżenia przeciwko członkom zarządu Fundacji Lux Veritatis, w tym przeciwko toruńskiemu redemptoryście. Oburzony zakonnik twierdzi, że członkowie organizacji nie mają prawa go kontrolować i doprowadzać do tego, że będzie zmuszony stanąć przed sądem.

Jest przekonany, że działania te są niezgodne z Konstytucją RP i sugeruje, że działacze są finansowani przez fundacje George’a Sorosa i pozyskują pieniądze z Funduszy Norweskich. Wspomina, że „środków z tych Funduszy odmówiono samorządom sprzeciwiającym się szerzeniu ideologii LGBT w Polsce”.

Serwis OKO.press dotarł do danych, z których wynika, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z państwowej kasy ponad 325 mln zł. Najwięcej na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Kultury.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: naTemat.pl

Następny artykuł