Goniec.pl > Wiadomości > Sylwester Polsatu przegrał z imprezą Kurskiego. Poważna deklasacja
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.01.2022 07:07

Sylwester Polsatu przegrał z imprezą Kurskiego. Poważna deklasacja

sylwester
Marek BAZAK/East News

Sylwestrowy wieczór oznaczał pojedynek dwóch wielkich stacji telewizyjnych o serca widzów. Wyścig o pierwsze miejsce tym razem wygrała Telewizja Polska, która znokautowała wynikiem oglądalności Sylwestra Polsatu w Chorzowie.

W piątek 31 grudnia odbyły się długo zapowiadane imprezy sylwestrowe organizowane przez TVP oraz Polsat. Obie stacje reklamowały swoje zabawy zapraszając największe gwiazdy polskiej i światowej estrady, a także zachwycając efektami specjalnymi. W zorganizowaniu prawdziwych festiwali nie przeszkodziła nawet pandemia, która zdaje się tego dnia nie istniała w oczach organizatorów.

W ten oto sposób "Sylwester Marzeń" stanął o godzinie 20:00 w szranki z "Sylwestrową Mocą Przebojów". Dumny Jacek Kurski od pierwszych taktów zachwalał swoje show na Twitterze, z kolei Polsat zachował nieco większą powściągliwość. W głębi serca jednak obie stacje liczyły, że pokonają przeciwnika.

Polsat z dużą, ale nie największą publicznością

Najważniejszym miernikiem zainteresowania są oczywiście wyniki oglądalności. Spoglądając na nie widzimy dużą różnicą między obiema imprezami. Mówiąc krótko, jedna z nich znokautowała drugą i bezapelacyjnie ogłosiła zwycięstwo.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak wynika z oficjalnych informacji Polsatu, zabawę na stadionie w Chorzowie śledziły 4 mln widzów. - Bardzo Wam dziękujemy, że bawiliście się z nami podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów". Aż 4 miliony widzów wzniosły noworoczny toast razem z Polsatem – napisano na Instagramie.

Polsat nie podał, w jaki sposób zmierzył oglądalność. Nie wiadomo też, czy chodzi o średnią, czy może najwyższą oglądalność w tzw "piku". Jednak bez względu na to, spoglądając na Twittera Jacka Kurskiego, widzimy o wiele większe liczby.

Jacek Kurski zdeklasował Sylwestra Polsatu

- "Sylwester Marzeń w Zakopanem i wyniki marzeń. O 21.15 TVP2 6,8 mln, Polsat 1,7 mln. Bądźmy razem i jesteśmy razem z Telewizją Polską. Dziękujemy! - napisał Jacek Kurski na Twitterze po ponad godzinie pląsów na deskach sceny w Zakopanem.

Według danych przekazanych przez prezesa TVP, średnia oglądalność "Sylwestra Marzeń" wyniosła 6,1 mln, a w szczycie ponad 8 mln. Polsat, według niego, oglądało średnio 2,62 mln i 3,29 mln w piku.

Kurski opiera się oczywiście na Modelu Oglądalności Rzeczywistej, który daje TVP wyższe wyniki niż Nielsen, na którego Kurski obraził się za ponoć notoryczne zaniżanie wyników Telewizji Polskiej.

Wygląda więc na to, że po raz kolejny sprawdziły się znane schematy, a Polacy lubią się bawić do klasyków. Najwięcej osób przed telewizory przyciągnęła bowiem Maryla Rodowicz. Publiczność szalała także do utworów zespołów disco polo i kręciła biodrami podczas występu Sławomira i Kajry.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: WP