NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Sukces "Wiadomości" TVP. Edyta Lewandowska przekazała radosne wieści na antenie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.10.2023 22:06

Sukces "Wiadomości" TVP. Edyta Lewandowska przekazała radosne wieści na antenie

Edyta Lewandowska "Wiadomości" TVP
"Wiadomości" TVP, wydanie z dn. 02.10.2023r.

“Wiadomości” TVP pochwaliły się w poniedziałek 2 października ogromnym sukcesem. Edyta Lewandowska nie kryła swojego zadowolenia w czasie zapowiadania ostatniego materiału w wydaniu. Telewizja Polska świętuje sukces, nie zabrakło uderzenia w TVN i “Fakty”.

Na koniec "Wiadomości" TVP padły pełne radości słowa

Edyta Lewandowska w trakcie poniedziałkowych “Wiadomości” TVP ogłosiła widzom wielki sukces stacji. Dziennikarka poinformowała o wybitnych wynikach oglądalności, jakie we wrześniu zanotowała Telewizja Polska.

- Telewizja Polska nokautuje konkurencję - powiedziała Edyta Lewandowska wprost do kamery i nie ukrywała entuzjazmu. Jej posągowa dotąd twarz wykrzywiła się uśmiechu, który prowadząca “Wiadomości” TVP wydawała się próbować stłamsić. - Jedynka i dwójka we wrześniu były najchętniej wybieranymi przez państwa programami. Po informacje również sięgali państwo po nas - wyjaśniła dziennikarka TVP. - Dziękujemy, że są państwo z nami - dodała Edyta Lewandowska i zaprosiła do obejrzenia materiału Jakuba Krzyżaka.

Krzysztof Rutkowski wie, gdzie ukrywa się Sebastian Majtczak? "Są sposoby, by go zatrzymać"

"Wiadomości" TVP ogłosiły sukces

Po pełnej radości i tryumfu zapowiedzi widzowie “Wiadomości” TVP usłyszeli, że słowa Edyty Lewandowskiej potwierdzają dane. - We wrześniu TVP potwierdziła pozycję lidera na rynku. Jedynka i Dwójka były najchętniej oglądanymi programami - oświadczył reporter stojący za materiałem.

ZOBACZ: Nietypowe zakończenie "Faktów" TVN. Widzowie zaniemówili po ostatnich słowach Anity Werner

Wtedy na ekranie pojawił się wykres, gdzie dwa pierwsze miejsca zajmowały kanały Telewizji Polskiej. Zgodnie z prezentowanymi danymi TVP1 odnotowało udział stacji telewizyjnych we wrześniu na poziomie 7,9%, TVP2 7,56%, a Polsat i TVN odpowiednio 6,78% oraz 6,60%. Nie był to koniec ciosów skierowanych w stronę konkurencji.

Nie zabrakło uderzenia w "Fakty" TVN

Zapowiedziany na początku nokaut ma pojawiać się również w kwestii dominacji na rynku kanałów info akcyjnych. - Po sprawdzone informacje Polacy sięgają do TVP Info. Nasz informacyjny kanał notuje wzrost rok do roku. We wrześniu 5,6% - wyjaśnił widzom Wiadomości TVP Jakub Krzyżak.

Na kolejnym wykresie na czerwono zaznaczono wyniki TVN24 oraz Polsat News. Dane przedstawione przez Wiadomości wskazują, iż TVN24 zanotowało spadek na poziomie -5,8%, a Polsat News -8,4%. - “Wiadomości” we wrześniu średnio oglądało ponad 2 miliony 300 tysięcy osób. To o ponad ćwierć miliona widzów więcej niż “Fakty” TVN i o prawie milion więcej niż Wydarzenia Polsatu - wyliczał dalej dziennikarz.

wiadomosci-tvp-wykres-sukces-fakty-tvn.jpg
“Wiadomości” TVP dumne ze zwycięstwa nad “Faktami” TVN. Fot.: screen wydanie z dn. 02.10.2023r.

Nie zabrakło komentarzy przypadkowych przechodniów potwierdzających dominację TVP. - Telewizja Polska jest jednak wiarygodna, mimo wielu nieprzychylnych opinii - powiedział do mikrofonu anonimowy mężczyzna. - TVP Info! To jest, że tak powiem… nasz kanał - stwierdził natomiast inny senior w rozmowie z reportera TVP3.

Tagi: TVP Fakty TVN