Goniec.pl
Wypadek: Chomęciska

facebook.com Komenda Miejska PSP w Zamościu

Lubelskie: groźny wypadek, kierowca był uwięziony w płonącym aucie

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Wczoraj w pobliżu wsi Chomęciska Małe zdarzył się straszny wypadek. Mężczyzna utknął w płonącym aucie po tym, jak uderzyło ono w betonowy przepust na drodze. Prawdopodobnie nie przeżyłby do przybycia na miejsce straży, gdyby nie bohaterska postawa świadk&

We wtorek w pobliżu wsi Chomęciska Małe nieopodal Zamościa doszło do strasznego wypadku. Samochód osobowy marki Toyota jadąc z dużą prędkością, uderzył w betonowy przepust na drodze. Wybuchł pożar. Świadkowie rzucili się na pomoc.

Niebezpieczny wypadek w Chomęciskach Małych. Kierowca utknął w aucie, które uderzyło w betonowy przepust

O tym, jak łatwo może dojść do wypadku na drodze, przekonaliśmy się już nie raz. Niestety bardzo często otrzymujemy informacje o nowych kolizjach, a co za tym idzie rannych i ofiarach śmiertelnych. Chwila nieuwagi, ciężkie warunki na drodze, usterka pojazdu - przyczyn wypadków może być bardzo wiele. Nie zmienia się jednak to, że każdy z nich może stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

Nie inaczej było podczas niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej nr 17 w pobliżu wsi Chomęciska Małe, która znajduje się w niedaleko od Zamościa. Auto osobowe marki Toyota uderzyło w betonowy przepust na drodze. Chwilę później wybuchł pożar. W środku znajdował się kierowca, który nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

Na szczęście w pobliżu byli świadkowie, którzy ruszyli mu na pomoc. Wezwali służby ratunkowe, a jeszcze przed ich przybyciem zdołali opanować płomienie.

- Na drodze krajowej nr 17 wypadek, auto osobowe, płomienie - brzmiał komunikat, który otrzymała policja w Zamościu

Strażakom, którzy dotarli na miejsce, pozostało już tylko wyciągnięcie mężczyzny z wraku auta. Aby tego dokonać, musieli rozciąć powyginaną karoserię. Gdy już im się to udało, poszkodowany trafił w ręce ratowników medycznych, którzy zabrali go do szpitala.

[EMBED-245]

Poszkodowanym okazał się 49-letni mężczyzna. Podczas zajścia doznał obrażeń, które nie zagrażały jednak jego życiu. Kto wie jednak, jaki byłby finał zdarzenia, gdyby nie szybka reakcja świadków.

Starszy Aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, która pełni funkcję rzecznika prasowego Komendy w Zamościu poinformowała nas w rozmowie, że mężczyzna cały czas był przytomny. Nie był jednak w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Ponadto policjantka zamieściła na oficjalnej stronie wpis, z którego dowiadujemy się, że kierowca był trzeźwy. Ruszyło postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Policja, Dziennik Wschodni

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >