Goniec.pl
Pan Zbigniew poszukuje domu

mat. Stowarzyszenia 'Dzięki Wam'

Stowarzyszenie Dzięki Wam poszukuje domu dla 87-latka

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

87-letni pan Zygmunt od wielu lat mieszka w wynajmowanym domku gospodarczym na bydgoskim Czyżkówku. Zawalony dach, brak ogrzewania, łazienki i bieżącej wody sprawiają, że życie seniora należy do wyjątkowo trudnych. Członkowie stowarzyszenia Dzięki Wam poszukuje lokum dla seniora.

Pan Zygmunt mieszka w zrujnowanym pokoju bez łazienki i kuchni, ogrzewanym za pomocą piecyka „kozy”. Staruszek nie skarży się na swój los, ale od czasu zawalenia się dużej części dachu, budynek nie nadaje się do mieszkania. Deszcz leje się wprost do pokoju. Istnieje duże ryzyko, że domek się zawali.

Pan Zbigniew poszukuje domu

87-latek żyje ze skromnej emerytury, nie stać go na wynajęcie mieszkania, gdyż przed laty popełnił rażący błąd. Mężczyzna podżyrował znajomemu kredyt. Przyjaciel szybko uciekł za granicę, a uregulowaniem kosztów musiał zająć się pan Zbigniew. Sporą część jego dochodu zajmuje komornik.

Sytuacją pana Zygmunta zainteresowali się wolontariusze ze Stowarzyszenia Dzięki Wam. Od grudnia ubiegłego roku starają się poprawić niezwykle trudną sytuację życiową staruszka. Z ich inicjatywy 87-latek otrzymał przedmioty pierwszej potrzeby. 

- Udało się pomóc przetrwać mroźną zimę, zakupując węgiel, a dzięki OSP Bydgoszcz-Fordon zaopatrzyć w drewniane palety. Dostarczamy żywność dla pana Zygmunta i jego psa, labradora Loli, kupiliśmy aparat słuchowy z założonej zrzutki, jednak walący się dach wymusił pilną interwencję - przekazał kierujący stowarzyszeniem Adam Jaworski.

Stowarzyszenie poszukuje dla pana Zygmunta i jego pupila domku gospodarczego lub malutkiego mieszkanka. Potencjalny dach nad głową może wymagać remontu. Członkowie organizacji deklarują, że pomogą wykonać wszystkie niezbędne prace. Pan Zygmunt jest w stanie opłacić media, ale wolnorynkowe ceny najmu są poza jego zasięgiem.

- Potrzebujemy waszego wsparcia, by pomóc i zapewnić godną starość sympatycznemu, dobremu człowiekowi. Marzymy, żeby udało się znaleźć miejsce na Czyżkówku, bo pan Zygmunt zna te okolice i czuje się tu bezpiecznie. Jesteśmy gotowi przeprowadzić remont, dostosować pomieszczenie do zamieszkania. Osoby zainteresowane pomocą bardzo prosimy o jak najszybszy kontakt ze stowarzyszeniem, liczy się każdy dzień - mówił Łukasz Dąbrowski ze stowarzyszenia.

Osoby, które chciałyby pomóc 87-latkowi, powinny skontaktować się z fundacją za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej profil na Facebooku można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >