Goniec.pl
samolot/zdj.ilustracyjne

Obraz StockSnap z Pixabay

Stewardessa nagrała wideo, w którym przestrzega przed piciem kawy lub herbaty w samolocie

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Platforma Tik-Tok nie tylko bawi, lecz także edukuje. Z zasięgu tego medium postanowiła skorzystać Kat Kamalani – była stewardessa. Nagrała ona wideo, w którym przestrzega przed piciem kawy lub herbaty w samolocie. Dlaczego? Powód napr

Była stewardessa udostępniła na swoim tiktokowym koncie pouczający materiał. Kobieta przestrzega w nim, między innymi, przed gorącymi napojami serwowanymi na pokładach samolotów – i to nawet tych najdroższych i najlepszych linii lotniczych. Dlaczego? Powodem okazują się warunki sanitarne.

Co więcej, słowa stewardessy zostały potwierdzone w licznych raportach i badaniach.

Szewc bez butów chodzi

Kat Kamalani posiada ponad 5-letni staż pracy jako stewardessa linii lotniczych. Jak sama wyjawiła w udostępnionym nagraniu, bardzo rzadko sięga po gorące napoje, które podaje swoim pasażerom. Wszystko przez to, że kobieta przez lata pracy dowiedziała się jak powstają te napoje. Zdaniem ex-stewardessy warunki sanitarne są skandaliczne. Na co zwróciła uwagę Kamalani?

Jak informuje na swoim Tik-Toku, maszyna do podgrzewania wody i parzenia kawy, czy przygotowania wrzątku na herbatę jest myta wyłącznie w sytuacjach, gdy dojdzie do jakiejś poważniejszej awarii. Była stewardessa radzi by na pokład samolotu zabierać ze sobą wodę butelkowaną.

Oczywiście, ze względu na lotniskowe restrykcje, zakupić ją należy już po kontroli bezpieczeństwa, w sklepach strefy wolnocłowej.

Brudna jak… samolotowa woda

W 2019 roku specjaliści z Uniwersytetu Nowojorskiego (NYU) przeprowadzili szeroko zakrojone badania dotyczące bezpieczeństwa i czystości wody, która służy do przygotowywania napojów na pokładach samolotów, a także wody w umywalkach samolotowych.

Z opublikowanego raportu wynika, że prawie wszystkie amerykańskie regionalne linie lotnicze serwują wodę, która w ogóle nie powinna być spożywana – wyjątkiem jest tylko jedna linia lotnicza. Nieco lepiej sytuacja wygląda u dużych przewoźników, którzy w większości spełniają normy.

Przepisy prawne dotyczące czystości wody zostały w USA uchwalone w 2011 roku. Ustawy regulują, w jakich warunkach powinna być przechowywana woda na pokładzie samolotów. Czy normy są zachowane?

W 2018 roku zostały one naruszone 184 razy. Autorzy badań z Uniwersytetu Nowojorskiego zalecają – podobnie ja Kamalani – by wodę pić wyłącznie z fabrycznie zamkniętych butelek. Warto unikać picia kawy i herbaty, które są serwowane przez stewardessy.

Co jednak zaskakujące – nie należy myć rąk po skorzystaniu z samolotowej toalety! Zdaniem naukowców z NYU, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przetarcie rąk kupionymi przed podróżą chusteczkami nasączonymi substancjami dezynfekującymi.

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >