Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 2,5-letni chłopiec jest w śpiączce. Matka i jej partner znęcali się nad nim, teraz grozi im dożywocie
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 06.10.2022 19:07

2,5-letni chłopiec jest w śpiączce. Matka i jej partner znęcali się nad nim, teraz grozi im dożywocie

Marka 2,5-letniego chłopca wraz z partnerem przypalali dziecko papierosami i je gwałcili.
Flickr/ Kaszuby24.pl Multimedia na Kaszubach/zdjęcie ilustracyjne

Lekarze ze szpitala powiatowego w Stalowej Woli natychmiast zawiadomili policję po tym, gdy do ich placówki zgłosił się młody mężczyzna z 2,5-letnim chłopcem w stanie krytycznym. Ciało dziecka nosiło ślady przypalania papierosami oraz wielokrotnego gwałtu. Według ustaleń śledczych za stan dziecka odpowiada 22-letnia Oksana P. wraz ze swoim partnerem, Vitalijem S. Para pochodzi z Ukrainy i została już ujęta.

Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.

Para katowała i gwałciła 2,5-letnie dziecko w Stalowej Woli

We wtorkowy wieczór lekarze szpitala powiatowego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) doznali szoku po ujrzeniu ledwo żywego 2,5-letniego chłopca, którego przyprowadził 25-letni Vitalij, proszący o udzielenie małemu Danylowi pomocy. Widząc krytyczny stan malca, lekarze przystąpili do natychmiastowego działania.

Jak się okazało, obrażania jakie zobaczyli specjaliści nosiły znamiona bicia, przypalania papierosami oraz wielokrotnego gwałtu na chłopcu. Dziecko zostało błyskawicznie przetransportowane do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, gdzie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Obrażenia były na tyle poważne, iż chłopiec został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze podejrzewają poważne uszkodzenia narządów wewnętrznych, zaś jak przekazał "Polsat News" dziecko przeszło już poważną operację neurochirurgiczną.

Policja zatrzymała podejrzanych

Po ujrzeniu śladów popełnienia przestępstwa do szpitala wezwani zostali funkcjonariusze policji, którzy prędko ujęli 25-letniego mężczyznę oraz jego 22-letnią partnerkę.

- Mogę potwierdzić, że Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadzi śledztwo przeciwko dwojga obywateli Ukrainy. Jest to 25-letni Vitalij S. oraz 22-letnia Oksana P. Oboje pozostają w konkubinacie. Oksana P. jest matką 2,5-letniego Danyla P. Podejrzany Vitalij S. nie jest ojcem biologicznym tego dziecka - mówił w rozmowie z "Radiem ESKA" prokurator Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Drastyczne śledztwo

- Przeciwko obojgu prowadzone jest śledztwo. Pozostają oni pod zarzutami usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w kumulacji z zarzutem gwałtu nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności - dodawał prokurator, który dodawał, iż ze względu na drastyczny charakter obrażeń oraz dobro dziecka nie będzie przekazywał dalszych szczegółów. Według wstępnych ustaleń policji para miała znęcać się nad dzieckiem od dłuższego czasu, na co miałby wskazywać różnorodne ślady na ciele chłopca. Obecnie prokuratura przygotowuje wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec zatrzymanej pary.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsatnews.pl/se.pl/stalowka.net/

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Tagi: dziecko