Goniec.pl > Wiadomości > Śmiertelny trend z TikToka. Mężczyzna zginął na oczach dzieci i żony
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 10.07.2023 12:29

Śmiertelny trend z TikToka. Mężczyzna zginął na oczach dzieci i żony

TikTok
Pixabay, TikTok @kristijanilicic

Przez nowy, niebezpieczny trend z TikToka w ciągu ostatnich kilku miesięcy zginęły aż cztery osoby. #Boatjumping polega na wskoczeniu do wody z pokładu mocno rozpędzonej łodzi. Ratownicy ostrzegają i apelują o rozsądek, podając przykład mężczyzny, który zginął na oczach swoich dzieci i żony. 

Niebezpieczny trend z TikToka zbiera śmiertelne żniwo

#Boatjumping to nowy trend popularny na TikToku, który w ostatnim czasie jest jeszcze mocniej rozpowszechniany i staje się coraz bardziej niebezpieczny. Polega na wskoczeniu do wody z szybko pędzącej łodzi – jak nietrudno się domyślić, jest to bardzo ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie. 

Już cztery osoby straciły przez to życie. Ratownicy apelują i ostrzegają, ale do tej pory nie przynosi to praktycznie żadnych efektów – ludzie nie dostrzegają problemu i nic nie robią sobie ze słów tych, którym zależy na ich zdrowiu i życiu. 

Niemowlę spędziło 9 godzin w nagrzanym aucie, nie żyje. Rodzice zapomnieli o dziecku

Ratownicy apelują o zdrowy rozsądek

Ratownicy wyjaśniają, że taki sposób skakania do wody w połączeniu z dużą prędkością rozpędzonej łodzi, sprawia, że można porównać to ze skakaniem wprost na beton. Jeżeli szyja i głowa nie są odpowiednio zabezpieczone, to “śmiałka” dzieli tylko krok od tragedii. 

- Myślę, że ludzie są bardziej skłonni zrobić coś głupiego, gdy nagrywa ich kamera. Po prostu chcą się popisać przed przyjaciółmi w mediach społecznościowych - powiedział kapitan Jim Dennis z Childrensburd Resuce Squad w Alabamie dla New York Post. 

Przez udział w wyzwaniu mężczyzna zginął na oczach żony i dzieci

Dla pokazania powagi sytuacji i niebezpieczeństwa, jakie stoi za #Boatjumping, ratownicy podają przykład mężczyzny, który skoczył w ten sposób do wody i zginął na miejscu na oczach żony i dzieci. 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przez udział w wyzwaniu życie straciły już cztery osoby. - Nie bierzcie udziału w tym wyzwaniu, to nie jest warte waszego życia – zaapelował o rozsądek Jim Dennis. 

Tagi: TikTok