Goniec.pl
Pukanie do drzwi, Biznes Info.

Biznes Info

Skandaliczny pomysł złodziei na okradanie mieszkań. Bandyci wykorzystują maseczki chirurgiczne

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Na warszawskim osiedlu w dzielnicy Praga-Południe grasują sprytni złodzieje, którzy do niecnych czynów wykorzystali pandemię koronawirusa. Rabusie pukają do drzwi i proszą o przymierzenie maseczki, która tak naprawdę nasączona jest obezwładniającą substancją. Gdy ich ofiara straci przytomność, spokojnie okradają jej mieszkanie.

Złodzieje potrafią zaskoczyć swoją inwencją twórczą i pomysłowością. Normalne włamanie do mieszkania pod nieobecność jego lokatorów to już przeżytek, bo teraz są nowe, jeszcze bardziej wyrafinowane sposoby na szybkie wzbogacenie się o czyjś dobytek życia.

Agata Duda

Poważny konflikt między Agatą i Andrzejem Dudami ws. "lex Czarnek"? Nowe doniesienia

CZYTAJ DALEJ

Okazuje się, że dla profesjonalistów każda okazja jest dobra, by obrabować upatrzony lokal, w tym nawet pandemia koronawirusa. Na jednym z osiedli na warszawskiej Pradze-Północ już rozwieszono plakaty ostrzegające mieszkańców przed nową techniką kradzieży.

Nowy sposób na okradanie mieszkań

Mieszkańcy budynków przy ulicy Szaserów od kilku dni żyją w strachu przed zostaniem ofiarą krążących w okolicy złodziei. Trwoga jest ogromna, bo bezpiecznym nie można czuć się nawet we własnym mieszkaniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Władze spółdzielni wywiesiły na klatkach schodowych przerażające ogłoszenia, które demaskują nowy sposób rabusiów na łatwy zarobek. Chodzi o towarzyszące nam od dwóch lat na każdym kroku maseczki.

- Prosimy pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań oraz nie przyjmować masek ochronnych od obcych osób - można przeczytać na plakatach rozwieszonych na klatkach schodowych.

Jak informuje spółdzielnia, maseczki rozdawane przez sprytnych złodziei nasączone są obezwładniającą substancją chemiczną, która działa błyskawicznie, sprawiając, że osoba zakładająca taką maseczkę natychmiast traci przytomność.

Gdy mieszkaniec upatrzonego lokalu jest już nieświadomy, bandyci przystępują do wynoszenia z mieszkania wszystkich wartościowych rzeczy. Nim się ockniemy, stracić możemy więc wszystko, na co przez lata ciężko pracowaliśmy.

Mieszkańcy przerażeni metodą "na maseczkę"

- To wielkie niebezpieczeństwo! Na naszym osiedlu mieszka dużo starszych osób, często z problemami z pamięcią. Niestety źli ludzie chcą to wykorzystać i ich obrabować - mówi "Super Expressowi" zamieszkująca w okolicy 80-latka.

Jak informuje Joanna Węgrzyniak z komendy policji na Pradze-Południe, dotychczas nie wpłynęło żadne zgłoszenie o rabunku metodą "na maseczkę", ale osoby z rady nadzorczej SM "Szaserów" przyznają, że otrzymują sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, którzy słyszeli o próbach takiego napadu.

- Prawdopodobnie chodzi o dwie osoby, mężczyznę i kobietę, którzy krążą po okolicy i podają się za osoby wysłane z przychodni rejonowej. Mają ze sobą maseczki, które każą przymierzać, mówią o prospołecznej akcji, a maseczki nasączone są substancją usypiającą – opowiada tabloidowi kobieta z lokalnego domu seniora.

Ku przestrodze kartki z ostrzeżeniem zawisły już na wszystkich klatkach bloków należących do wspomnianej spółdzielni. Miejmy nadzieję, że nikt nie nabierze się już na okrutną metodę, a bandyci szybko zostaną ujęci.

Screen z artykułu portalu "SE" pt. "Bezczelni oszuści wykorzystują pandemię. Tym nasączają maseczki! Wstrząsające ostrzeżenie w Warszawie" pod adresem https://www.se.pl/warszawa/bezczelni-oszusci-wykorzystuja-pandemie-wstrzasajace-ostrzezenie-w-warszawie-aa-vEyS-ZN8Z-KCFG.html

Screen z artykułu portalu "SE" pt. "Bezczelni oszuści wykorzystują pandemię. Tym nasączają maseczki! Wstrząsające ostrzeżenie w Warszawie" pod adresem https://www.se.pl/warszawa/bezczelni-oszusci-wykorzystuja-pandemie-wstrzasajace-ostrzezenie-w-warszawie-aa-vEyS-ZN8Z-KCFG.html

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "Lex Kaczyński" trafi do kosza? Posłowie klubu PiS coraz mniej chętni je poprzeć

  • Spełniła się zapowiedź Mateusza Morawieckiego. Andrzej Duda zdecydował się podpisać pod ważną decyzją

  • Wrzucili do puszki 50 tys. zł i patrzyli na reakcję wolontariuszy WOŚP

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Goniec.pl

Warszawa

Drugi turniej o „Puchar Rembertowa” za nami. Drużyny walczyły o okazały puchar

Czytaj więcej >
Policja Wyszków

Warszawa

Warszawa. Karambol na S8. Na trasie zderzyło się 5 samochodów, są poszkodowani

Czytaj więcej >

Warszawa

Zbiroża: Czołowe zderzenie ciężarówek, kierowca zmarł na miejscu

Czytaj więcej >
Prezydent Rafał Trzeskowski przekazał właśnie druzgoczące wieści. Zmarły dwie wyjątkowe osoby

Warszawa

Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał właśnie druzgocące wieści. Zmarły dwie wyjątkowe osoby

Czytaj więcej >

Warszawa

Warszawa: Podejrzany o molestowanie kobiety w autobusie. Szuka go policja

Czytaj więcej >
Facebook/OSP KSRG Młodzieszyn

Warszawa

Mazowsze: śmiertelny wypadek na DK50. Nie żyje pasażer, cztery osoby w szpitalu

Czytaj więcej >