Goniec.pl
magda-m-mieszkancy-wstrzasnieci

East News AGENCJA SE

Sąsiedzi mordercy 18-letniej Magdy przerwali milczenie

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Od blisko tygodnia cała Polska żyje śmiercią Magdy M. Mieszkająca w Świńcu nastolatka została zamordowana przez 28-letniego mieszkańca Sulikowa. Dziewczyna padła ofiarą Dawida J., który już wcześniej był karany za zabójstwo i gwałt. Jej pogrzeb zaplanowano na jutro, tj. 5 czerwca. W mediach pojawiła się relacja sąsiadów mordercy.

Historia Magdy M. Wstrząsnęła nie tylko jej rodzinną miejscowością, ale również całym krajem. 18-latka zaginęła 24 maja. Po niespełna tygodniu wiadomo już było, że nastolatka nie żyje. 30 maja policja ujawniła zwłoki dziewczyny. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego Dawida J., który przyznał się do popełnienia zbrodni.

W trakcie śledztwa okazało się, że morderca Magdy M. w przeszłości miał poważne problemy z prawem. Mieszkaniec Sulikowa uchodził za osobę z trudną przeszłością, która jednak otrzymała szansę na proces resocjalizacji i rozpoczęcie nowego życia. Jego sąsiedzi do końca mieli nadzieję, że się zmienił.

W trakcie przesłuchania zatrzymany 28-latek z Sulikowa przyznał, że zamordował Magdę M. Z relacji mediów wynika, że Dawid J. udusił 18-letnią mieszkankę Świńca. Rodzina i przyjaciele nastolatki nadal nie mogą pogodzić się z tą tragedią. Gdy na jaw wyszła przeszłość mordercy, pojawiły się kontrowersje.

- On się tutaj urodził, to mała miejscowość, wszyscy się znają. Ale nie powiem, żebyśmy się z nim przyjaźnili. Powiem pani, że nawet jak mnie mijał na ulicy, to odwracał wzrok, nigdy nie spojrzał mi w oczy. Nie miał odwagi, bo Sylwia była naszą rodziną – powiedziała w rozmowie z Onetem jedna z mieszkanek Sulikowa.

ślub panna młoda

Panna młoda zmarła podczas wesela. Pan młody poślubił jej młodszą siostrę

CZYTAJ DALEJ

Mając zaledwie 14-lat, Dawid J. zgwałcił i udusił swoją koleżankę. Uznany wówczas za najmłodszego przestępcę seksualnego w Europie chłopak trafił do poprawczaka. Z jego zeznań wynikało, że dopuścił się zbrodni, bo dziewczyna „nie chciała się z nim kochać”. Początkowo otoczenie nie dowierzało w jego winę, ponieważ niczym nie wyróżniał się wśród rówieśników.

Poprawczak opuścił już po 4 latach za dobre sprawowanie. Później ponownie został skazany, ale tym razem trafił do zakładu karnego. Podczas przepustek miał molestować swoją 11-letnią siostrę.

- Ten cały system jest nieudolny. Nie powinni go wypuszczać. Zwłaszcza, że on wyczyniał tyle złego, kiedy wychodził na przepustki. I jak go ukarali? Zakazem przepustek. Za zgwałcenie siostry – powiedziała ciotka jego pierwszej ofiary.

Oskarżony o morderstwo Magdy M. 28-latek nie wzbudzał zaufania wśród mieszkańców Sulikowa, ale społeczność myślała, że być może udało mu się uporać z trudną przeszłością i wreszcie rozpocząć nowe życie.

- Był fajnym kolegą, rozrabiał jak każdy w tym wieku. Ale jak przychodził temat dziewczyn, to on nigdy nie mówił, że którakolwiek mu się podoba - powiedział jego znajomy.

Dawid J. poznał kobietę, z którą się związał. Para doczekała się też dwójki dzieci. Mieszkańcy miasta woleli unikać mężczyzny, jednak mieli przekonanie, że zajął się własną rodziną. Miał być dowodem na to, że proces resocjalizacji przynosi efekty.

Wszyscy jednak byli w błędzie. Magda M., która wsiadła do jego samochodu, nie wróciła już do domu. 18-latka wiedziała o kryminalnej przeszłości mężczyzny, ale jechał z nim jej kolega, dlatego uznała, że nic jej nie grozi. Znajomy wcześniej wysiadł z auta i – jak ustalili śledczy – nie miał nic wspólnego z morderstwem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >