Goniec.pl
Niedługo parada zwycięstwa w Moskwie, wyciekło nagranie z przygotowań

MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Rosjanie przygotowują się do parady zwycięstwa. Nagranie wyciekło do sieci, Putin dodał specjalną "atrakcję"

18 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Bezwstydne plany Kremla na temat przebiegu parady zwycięstwa niezmiennie planowanej na 9 maja. Władimir Putin nie chce dopuścić do tego, by prawda na temat sytuacji Rosji na wojnie w Ukrainie wyszła na jaw. Szykowane jest wielkie propagandowe wydarzenie, nagrania wyciekły do sieci. Na niebie pojawi się oburzający symbol.

Mimo iż rosyjska propaganda ustami prorządowych ekspertów zapraszanych do państwowych stacji zaczyna przygotowywać grunt pod porażkę armii Władimira Putina, to nadal nie słabnie chęć prezydenta Rosji i jego generałów do forsowania wizerunku potęgi militarnej.

Putin

Nowe oświadczenie Putina. "Ucierpieli sami inicjatorzy sankcji"

CZYTAJ DALEJ

9 maja w Moskwie tradycyjnie odbyć ma się wielka parada na cześć zwycięstwa armii radzieckiej nad Nazistami. W tym roku pojawi się jednak nowy symbol, który będzie miał bezpośrednie odniesienie do toczonych od 24 lutego walk w Ukrainie. Władimir Putin przekroczy wszelkie granice wstydu i przyklaśnie dokonywanym zbrodniom wojennym.

Rosyjska parada zwycięstwa, wyciekło nagranie

Ministerstwo Obrony Rosji, we współpracy z państwową agencją prasową RIA Novosti, która jest całkowicie kontrolowana przez Kreml, pokazało nagranie z ćwiczeń rosyjskiego wojska.

Według resortu obrony ćwiczenia odbywają się w podmoskiewskiej wsi Alabino. Przed finałem parady zwycięstwa na Placu Czerwonym 9 maja do ćwiczeń specjalnych choreografii wezwano studentów i podchorążych wojskowych placówek podlegających Ministerstwu Obrony Rosji.

Dodatkowo w ćwiczeniach pod Moskwą udział biorą również oficerowie, sierżanci i żołnierze formacji i jednostek wojskowych Zachodniego Okręgu Wojskowego oraz członkowie innych organów ścigania.

Nie zabrakło najnowszej "chluby" Władimira Putina, czyli 16-18-letnich członków ruchu Junarmija. Przypomnijmy, że wcześniej nastolatkowie byli przygotowani do tego, by wesprzeć walki swoich starszych kolegów w Ukrainie.

Rosja nie ma jak produkować nowych czołgów, żołnierze walczący w Ukrainie otrzymali rozkaz

Ukraiński wywiad ujawnia prawdę na temat produkcji rosyjskich czołgów. Tego Władimir Putin nie przewidział

CZYTAJ DALEJ

We wsi Alabino pojawił się również ciężki sprzęt. Władimir Putin 9 maja chce pokazać światu, że rosyjska armia jest nie tylko silna, ale dobrze wyposażona. Moskwa "pręży muskuły" przygotowując do defiladowego przejazdu czołgów T-14 Armata, bojowych wozów piechoty BMP-2, BMP-3, Kurganets-25, oraz systemów artyleryjskich "Iskander".

Dodatkowo nad głowami osób podziwiających ćwiczenia rosyjskiej armii przeleciały 62 samoloty. To właśnie one mają pokazać specjalny trik, który na Zachodzie zostanie jednoznacznie odczytany jako kolejne poparcie zasadności ataku na Ukrainę.

Samoloty ułożą się w literę "Z", eksperci określają ją mianem "nowej swastyki"

- Łącznie w przygotowaniach do parady na Placu Czerwonym brało udział 11 000 żołnierzy, 131 jednostek nowoczesnej broni i sprzętu wojskowego, 77 samolotów i śmigłowców - informuje RIA Novosti.

Parada zwycięstwa planowana tradycyjnie na 9 maja będzie oglądana przez cały świat, jednak w tym roku eksperci nie będą doceniać kunsztu przygotowania imprezy i wyćwiczenia ruchów przez wojskowych.

Nagranie z ćwiczeń, które obiegło sieć, pokazuje, jak osiem samolotów MiG-29 układa na niebie literę "Z". Od początku wojny litera ta pojawia się na rosyjskich jednostkach atakujących i mordujących Ukraińców broniących suwerenności swojego kraju. Eksperci nie mają wątpliwości, że w historii "Z" interpretowane będzie jako rosyjska swastyka.

Przypomnijmy, że wcześniej ukraiński wywiad ustalił, iż Rosjanie, którzy biorą udział oblężeniu Mariupola, otrzymali rozkaz uprzątnięcia centrum miasta z gruzów i trupów. Jeden ze scenariuszy Kremla przewidywał bowiem, że to właśnie w Mariupolu na wschodzie Ukrainy odbędzie się parada zwycięstwa będąca dowodem na sukces armii Władimira Putina "denazyfikującej" Ukrainę.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: RIA Novosti, o2,pl, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawa: mały Michał napisał do sąsiadów

Wiadomości

Mały Michał z Ursynowa nie wytrzymał. Napisał do sąsiadów wymowną kartkę

Czytaj więcej >
Pierwsze mieszkanie / Goniec.pl

Wiadomości

Młodzi wreszcie odetchną z ulgą? Rząd testuje nowe rozwiązania dotyczące zakupu pierwszego mieszkania

Czytaj więcej >
Mama Ginekolog / TVP Info

Wiadomości

Oburzające sceny w TVP Info, kolejny raz przekroczyli wszelkie granice. Widzowie byli wściekli

Czytaj więcej >
Skandal w Biedronce. Seniorka ukarana mandatem, nawet nie wiedziała, że dopuściła się wykroczenia

Wiadomości

Skandal w Biedronce. Seniorka dostała mandat tuż po odejściu od kasy

Czytaj więcej >
kontrola, urzędnicy / Goniec.pl

Wiadomości

Urzędnicy zapukają do drzwi Polaków, lepiej im otworzyć. Będą dostarczali ważne pisma

Czytaj więcej >
13. emerytura z podatkiem? Seniorzy zapłacą, jeśli rząd nie podejmie decyzji

Wiadomości

13. emerytura będzie pomniejszona o podatek? Brak decyzji to mniejsze pieniądze dla seniorów

Czytaj więcej >